Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Województwo potwierdza. Bilet BiT City będzie później

Dalej Wstecz
Autor:

Paweł Rydzyński

Data publikacji:
2015-01-26 07:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Województwo potwierdza. Bilet BiT City będzie później
fot. Artur Lion, źródło wikimedia commonsBydgoszcz
– Realizacja Systemu Biletu Metropolitalnego BiT City nie została odłożona na trzy lata. Cały czas trwają prace zmierzające do wdrożenia systemu – mówi Agnieszka Gołębiowska, pełnomocnik Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego ds. koordynacji projektu BiT City. Ale jednocześnie potwierdza, że zintegrowany bilet zostanie wdrożony „w drugim etapie” realizacji projektu BiT City i rzeczywiście zająć to może 3 lata.

Dwa tygodnie temu „Gazeta Pomorska” napisała, że bilet metropolitalny BiT City wejdzie w życie ze znacznym opóźnieniem. Poślizg może wynieść nawet trzy lata. Rafał Grzegorzewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, w rozmowie z „GP” powiedział, że projekt, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie zostanie wdrożony do końca tego roku.

– Jeżeli chcemy, aby cały projekt był zrobiony rzetelnie i dokładnie, to jego wdrażanie może potrwać od 2,5 roku do 3 lat – powiedział Grzegorzewski. Dodał jednocześnie, że pieniądze, jakie Urząd Marszałkowski pozyskał na ten projekt z Unii Europejskiej (w ramach środków pomocowych z edycji 2007-13), nie przepadną i mają zostać przekazane na inną inwestycje związane z BiT City: większe dofinansowanie budowy linii tramwajowej do Fordonu lub przebudowę stacji Bydgoszcz Bielawy i Bydgoszcz Leśna oraz budowę stacji Bydgoszcz Błonie.

„Unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju”

Co na to władze wojewódzkie? – Przedsięwzięcie, które realizujemy jest pionierskie i unikatowe w skali kraju [należy jednak podkreślić, że przedsięwzięciem o podobnym charakterze jest wdrażana w tym momencie Małopolska Karta Aglomeracyjna – red.]. Nigdzie dotąd nie podjęto próby pełnej integracji transportu kolejowego i miejskiego. Wymaga to uzgodnień oraz porozumień z wieloma podmiotami, chociażby pod kątem rozliczeń finansowych, podatkowych, kontroli dystrybucji biletów czy przepływów finansowych – wyjaśnia Gołębiowska.

– Województwo Kujawsko-Pomorskie, wspólnie z miastami Bydgoszcz i Toruń, prowadzi dialog techniczny z firmami zainteresowanymi wdrożeniem i administrowaniem Systemu Biletu Metropolitalnego. Jest to procedura, w ramach której wyspecjalizowane podmioty z branży teleinformatycznej pomagają przy konstruowaniu dokumentacji przetargowej tak, aby jeszcze przed ogłoszeniem postępowania rozstrzygnąć wszelkie niejasności i wypracować najbardziej optymalne rozwiązania – mówi.

To czasochłonny proces

Pełnomocniczka zarządu województwa ds. BiT City dodaje, że dotychczasowe rozmowy z 10 firmami wskazały, że czas na uruchomienie biletu to około dwa lata od momentu wyłonienia wykonawcy. Wynika to, jak mówi Gołębiowska, z długiego czasu, jaki jest potrzebny na montaż we wszystkich pojazdach (autobusach i tramwajach) niezbędnych urządzeń i oprogramowania. – Równie czasochłonna jest faza testowania systemu. Stopień szczegółowości wspólnego systemu rozliczeń wymaga dokładnego sprawdzenia tak, aby uruchomienie biletu odbyło się płynnie i bez utrudnień dla pasażerów.

Więcej na ten temat w serwisie "Rynek Kolejowy".

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bilet BiT City dopiero za trzy lata?

Komunikacja

Bilet BiT City dopiero za trzy lata?

Paweł Rydzyński 12 stycznia 2015

Bydgoszcz zbliży się do Torunia

Komunikacja

Bydgoszcz zbliży się do Torunia

Paweł Rydzyński 22 lipca 2014

Bilet metropolitalny BiT City w przyszłym roku

Prawo & Finanse

Bilet metropolitalny BiT City w przyszłym roku

UMWK-P 04 marca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5