Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

KD i SKM Trójmiasto zadowolone z początku roku

Dalej Wstecz
Autor:

Paweł Rydzyński

Data publikacji:
2014-03-12 08:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

KD i SKM Trójmiasto zadowolone z początku roku
fot. Hubert WietrzyńskiSKM Trójmiasto
Koleje Dolnośląskie oraz SKM Trójmiasto z zadowoleniem przyjęły wyniki przewozowe osiągnięte w styczniu 2014 r. Są one wyraźnie lepsze od wyników ze stycznia 2013 r.

Trójmiejska SKM przewiozła w styczniu 2014 r., zgodnie z danymi UTK, prawie 2,94 mln osób. – Z rynku płyną optymistyczne wiadomości. Dane za styczeń 2014 roku pokazują, że przewieźliśmy o 72 tys. więcej pasażerów niż w styczniu roku 2013. Jest to wzrost aż o 2,5 proc.. Czekamy na potwierdzenie tego pozytywnego trendu w miesiącu lutym – mówi „Rynkowi Kolejowemu” Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i umów w SKM.

Udział SKM w całości rynku przewozów pasażerskich w styczniu 2014 r. był jednak minimalnie mniejszy niż w styczniu 2013 r. Wyniósł 12,82 proc. - w styczniu 2013 r. wynosił on natomiast 13,02 proc.

Wiele wskazuje jednak, że kolejne miesiące będą dla SKM lepsze. W najbliższą niedzielę spółka wraca do obsługi odcinka Gdańsk Gł. – Pruszcz Gd. – Tczew, na którym ponad rok jej pociągi się nie pojawiały (a wcześniej, przez kilkanaście miesięcy, kursowały w ograniczonym zakresie) z powodu remontu magistrali E-65 i ograniczenia, w jego wyniku, przepustowości linii do Tczewa.

Z optymizmem do danych przewozowych podchodzą też władze Kolei Dolnośląskich. Udział KD w rynku przewozów pasażerskich w styczniu 2014 r. wyniósł 1,07 proc., podczas gdy w styczniu 2013 r. było to 0,9 proc.. Liczba przewiezionych przed KD pasażerów w styczniu 2014 r. to 245 tys. Rok wcześniej było to 201 tys.

– Jesteśmy zadowoleni z wyników. Prognozowany na styczeń wskaźnik liczby przewiezionych podróżnych został osiągnięty, a to pozwala nam żywić przekonanie, że założony wzrost przewiezionych podróżnych w 2014 również zostanie osiągnięty – mówi Justyna Stachniewicz, rzecznik KD.

Łączna liczba pasażerów pociągów w Polsce wzrosła w styczniu 2014 r. (w porównaniu ze styczniem 2013 r.) z 22,32 do 22,91 mln osób.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5