Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Częstochowa: W nocy tyle, co za dnia

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2014-06-27 13:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Częstochowa: W nocy tyle, co za dnia
fot. Mix321, lic, CC BY-SA 3.0 WIkimedia commons
Pasażerowie korzystający z nocnych tramwajów i autobusów nie będą musieli już kupować droższych biletów. Rada Miasta w Częstochowie zrównała ceny biletów komunikacji dziennej i nocnej. Przełoży się to na wyższą frekwencję?

Do tej pory pasażerowie korzystający z komunikacji nocnej musieli kupować oddzielne bilety, gdyż nie obowiązywały sieciówki, bilety okresowe oraz elektroniczne portmonetki. Jeden nocny przejazd kosztował 5,40 zł, podczas gdy w ciągu dnia bilet jednorazowy kosztował 3 zł. Różnica w cenie przekładała się na niższą frekwencję. – Tak znaczna dotychczasowa różnica w cenach wynika z faktu wynajęcia agencji ochrony do zachowania bezpieczeństwa w autobusach i tramwajach nocnych, które kursują w weekendy – wyjaśniał Mirosław Soborak, wiceprezydent miasta.

Zdaniem władz miasta zrównanie taryfy przełoży się na wyższą frekwencję. – Można założyć, że pomimo obniżenia cen biletów w komunikacji nocnej przychody ze sprzedaży biletów nie ulegną zmniejszeniu, gdyż powinna poprawić się frekwencja pasażerów na tych liniach. Powyższe działania powinny również wpłynąć pozytywnie na postrzeganie komunikacji miejskiej przez mieszkańców, również tej realizowanej w godzinach nocnych, jako bezpiecznej i przyjaznej formy transportu – przekonywał Soborak.

W tej chwili w Częstochowie funkcjonuje teraz jedna linia tramwajowa nocna (pokrywa się z dzienną trójką), a w weekendy także cztery autobusowe.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Felieton.  Jak podnosić ceny biletów, gdy trzeba

Prawo & Finanse

Felieton. Jak podnosić ceny biletów, gdy trzeba

Michał Jagusiak 31 lipca 2014

Pekin konsultuje z mieszkańcami ceny biletów

Komunikacja

Pekin konsultuje z mieszkańcami ceny biletów

Jakub Dybalski 21 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5