Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Torpol z kolejnym kontraktem tramwajowym w Norwegii

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2014-09-15 13:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras.

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 Torpol z kolejnym kontraktem tramwajowym w Norwegii
tramwaj w Bergenźródło: Torpol
Kolejny sukces Torpolu w Norwegii. Władze miejskie Oslo powierzą polskiej firmie kompleksową przebudowę ulic Prinsens Gate i Tollbugata wraz z modernizacją linii tramwajowej. Przyznanie tego projektu niemal podwaja wartość dotychczasowych zamówień Torpolu w Norwegii.

Inwestycja, polegająca na wymianie nawierzchni torowej i sieci trakcyjnej zostanie zrealizowana w ścisłym centrum Oslo, w sąsiedztwie głównego dworca kolejowego, siedziby norweskiego parlamentu, opery oraz tuż obok reprezentacyjnego deptaka Karl Johans Gate. W czasie modernizacji ruch tramwajowy zostanie w całości przeniesiony na Prinsens Gate. Podniesiony zostanie standard estetyczny ulicy, która będzie wykończona kamieniami. Trudność inwestycji zwiększa fakt, że przez cały czas pracom będzie towarzyszył normalny ruch tramwajowy.

– Jesteśmy dumni, że możemy dotrzymać zobowiązań złożonych inwestorom i udowodnić, że nasze plany dotyczące rozwoju w Norwegii zostały oparte na solidnych podstawach – mówi Tomasz Sweklej, prezes zarządu Torpol. – Naszymi pracami zrealizowanymi do tej pory w Bergen i Oslo przekonaliśmy norweskich zamawiających, że jesteśmy firmą godną najwyższego zaufania, a doświadczenie naszych inżynierów i profesjonalne podejście do projektów stoją na najwyższym poziomie – dodaje prezes Sweklej.

Wartość oferty wybranej w przetargu wynosi prawie 158 milionów norweskich koron (NOK) netto, czyli blisko 80 milionów złotych (197 mln NOK brutto). O wyborze Torpolu zadecydowała cena (70%) i opis realizacji zadania (30%). Przewidywany termin realizacji kontraktu to czerwiec 2017 r.

Torpol jest obecny w Norwegii od 2010 r., poprzez spółkę Torpol Norge. Uwzględniając projekt Prinsens Gate, do tej pory Torpol pozyskał w Norwegii kontrakty o wartości ok. 180 milionów złotych netto. Firma zrealizowała w charakterze generalnego wykonawcy fragment budowy lekkiej kolei miejskiej w Bergen, która ma połączyć centrum miasta z portem lotniczym Flesland oraz przeprowadziła kompleksową modernizację linii tramwajowej w Oslo (Nybrua), o wartości ponad 36 mln koron norweskich netto (ok. 18 mln złotych)

Firma realizuje aktualnie w Norwegii kilka projektów. W listopadzie br. powinna zakończyć się modernizacja fragmentu linii tramwajowej w ciągu ulic Henrik Ibsens gate oraz Cort Adlers gate w zachodniej części Oslo. Wartość zamówienia wynosi 28 mln koron norweskich netto, czuli 14 mln zł. W dzielnicy Ekeberg, na odcinku Bråten-Ljabru, Torpol przeprowadza prace torowe na zlecenie firmy Implenia, jednego z największych koncernów budowlanych w Norwegii. Wartość projektu trwającego do października br. wynosi 7 mln koron norweskich netto, czyli ok. 3,5 mln zł. Oprócz tego Torpol jest odpowiedzialny za budowę nawierzchni torowej i instalację trzeciej szyny na 1,6-km odcinku metra w Oslo. Realizacja, z przerwami na prace tunelowe, zaplanowana jest na okres do listopada 2015 r. Wartość kontraktu wynosi 26,5 mln koron norweskich netto (NOK), czyli ok. 13 mln złotych. Oprócz tego Torpol buduje rondo w jednej z dzielnic miasta.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj w Bergen ma cztery lata

Komunikacja

Tramwaj w Bergen ma cztery lata

Jakub Madrjas 16 sierpnia 2014

Felieton. Łódź liczy koszty. Niestety tylko swoje

Komunikacja

Felieton. Łódź liczy koszty. Niestety tylko swoje

Kasper Fiszer 26 czerwca 2014

Katowice – Sosnowiec: budują drugi tor tramwaju

Komunikacja

Katowice – Sosnowiec: budują drugi tor tramwaju

Kasper Fiszer 24 marca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5