Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. Wybrano wzory darmowych kart dla uczniów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-04-11 07:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Wybrano wzory darmowych kart dla uczniów
projekt Antoniny Staneckiejfot. ZTM
Spośród 400 prac uczniów jakie nadesłano w konkursie na wzór darmowej karty miejskiej, którą od września dostaną uczniowie podstawówek i gimnazjów, wybrano dwie zwycięskie. Na obu głównym tematem jest warszawska Syrenka.

Komisja konkursowa wybrała w marcu sześć finałowych prac, po trzy zaprojektowane przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. W tej pierwszej kategorii wygrał pomysł Antoniny Staneckiej, która na tle panoramy miasta umieściła Syrenkę i dziewczynę w wianku. W drugiej kategorii wygrał projekt Magdaleny Czartoryskiej–Sziler, która symbole Warszawy umieściła na całej kuli ziemskiej. Zwycięzców spośród finałowej szóstki wybrali internauci w sondzie na stronie urzędu miasta.

Jak można przeczytać w informacji urzędu miasta, według założeń konkursu, prace musiały nawiązywać do tematyki warszawskiej, przedstawiać stolicę, taką jaka jest widziana dziś, ale także marzenia, oczekiwania i wizje na jej temat. Wśród najczęściej pojawiających się motywów w pracach znalazły się: Syrenka, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Wisła, zamek królewski oraz wszelkiego rodzaju budynki. Popularne były również środki komunikacji publicznej – tramwaje czy autobusy. Pojawiły się także ciekawe przedstawienia warszawskich symboli – syrenka robot, syrenka na deskorolce, a na kilku pracach zapowiedziane zostały odwiedziny kosmitów.


projekt Magdaleny Czartoryskiej-Sziler, fot. ZTM

Darmowy bilet komunikacji miejskiej otrzyma od 1 września ok. 150 tys. uczniów warszawskich szkół, również tych którzy uczą się poza nią, w granicach II strefy biletowej, ale też tych, którzy mieszkają w drugiej strefie biletowej i uczą się w Warszawie.

Dla miasta nie jest to duży wydatek, oceniany na kilkanaście milionów złotych rocznie, co przy skali rocznych wpływów biletowych (ponad 800 mln zł) nie spowoduje wyrwy w budżecie ZTM. Za to urzędnicy spodziewają się, że dzięki temu większa liczba uczniów, wraz z rodzicami, będzie dojeżdżać do szkoły komunikacją miejską a nie będzie podwożona samochodami. Ratusz jakiś czas temu przeprowadził ankietę, w której 80 proc. kierowców zadeklarowało, ze rozważy zmianę środka transportu, gdyby ich dziecko dostało darmowy bilet.


Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W pekińskim metrze za przejazd zapłacisz plastikową butelką

Komunikacja

W pekińskim metrze za przejazd zapłacisz plastikową butelką

Leonard Dolecki 30 marca 2017

Łódź: Mieszkańcy sami wybiorą wzór nowych biletów

Komunikacja

Łódź: Mieszkańcy sami wybiorą wzór nowych biletów

Roman Czubiński 25 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS