Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. W czwartek komunikacja miejska za darmo! Z powodu smogu

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-12-14 15:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. W czwartek komunikacja miejska za darmo! Z powodu smogu
fot.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje na czwartek, 15 grudnia, w godzinach popołudniowych i wieczornych pogorszenie jakości powietrza. W związku z tym władze Warszawy wprowadzają w tym dniu bezpłatną komunikację miejską. To pierwszy taki przypadek w stolicy. Dla każdego, przez całą dobę i wszędzie, w tym w Kolejach Mazowieckich w 1. i 2. strefie biletowej.

– Zachęcam do korzystania z miejskiej komunikacji a nie z samochodów prywatnych. Pozostawienie ich na parkingach przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w mieście – apeluje Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Wyłączone kasowniki

To pierwszy taki przypadek w stolicy. Od roku podobna możliwość istnieje w Krakowie i tamtejsi urzędnicy często z niej korzystają. Pod Wawelem jednak z bezpłatnej komunikacji w przypadku podwyższonego poziomu smogu korzystają właściciele aut. W Warszawie po prostu zostaną wyłączone kasowniki. – Będzie obowiązywała wszystkich, całą dobę i na wszystko – potwierdził nam rzecznik warszawskiego ratusza Bartosz Milczarczyk.

Oznacza to, że bez biletu będzie można korzystać nie tylko z autobusów, tramwajów i metra, ale też SKM-ki i pociągów Kolei Mazowieckich w granicach pierwszej i drugiej strefy biletowej.

Odpadami palić nie wolno

Prognozowane wysokie stężenia są spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: spadkiem temperatury (a co za tym idzie większą emisją z ogrzewania domów) i bardzo niską prędkością wiatru. Osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, powinny unikać dłuższego przebywania na zewnątrz. Władze Warszawy apelują także o powstrzymanie się od palenia w kominkach.

Przypominamy o całkowitym zakazie opalania domowych pieców śmieciami i odpadami. Przypadki ich spalania są ujawniane nie tylko na terenie prywatnych posesji, ale również u podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Tam też dochodziło do spalania m.in. odpadów pochodzących z produkcji, elementów starych mebli, jak również opakowań po substancjach chemicznych (np. olejach) czy opon. Taki proceder jest wykrywany podczas kontroli przeprowadzanych przez straż miejską korzystającą z niedawno otrzymanych mobilnych laboratoriów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Arriva z 50 autobusami ruszyła na ulice

Komunikacja

Warszawa. Arriva z 50 autobusami ruszyła na ulice

Jakub Dybalski 01 grudnia 2016

Dziś Marki w I strefie biletowej. Jutro z tramwajem?

Prawo & Finanse

Dziś Marki w I strefie biletowej. Jutro z tramwajem?

Jakub Dybalski 02 listopada 2016

Warszawa. Kaznowska zajmie się transportem, Olszewski przestrzenią

Komunikacja

Warszawa. Kaznowska zajmie się transportem, Olszewski przestrzenią

Jakub Dybalski 28 września 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS