Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa: Uczniowie bezpłatnie, taniej poza miasto. Jutro głosowanie nad rewolucją biletową

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-05 13:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Uczniowie bezpłatnie, taniej poza miasto. Jutro głosowanie nad rewolucją biletową
fot. Martyn Janduła
Na najbliższej sesji Rady Miasta, która wypada w czwartek 6 kwietnia, radni zajmą się pakietem zmian w taryfie przewozowej komunikacji miejskiej. Najważniejsze zmiany obejmują wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz tańszych biletów długookresowych na dwie strefy.

Rada Miasta podczas jutrzejszej sesji (6 kwietnia) zajmie się zmianami w taryfie biletowej i katalogu osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów. Projekt uchwały zakłada szereg rewolucyjnych rozwiązań. Po pierwsze, uczniowie, którzy mieszkają w Warszawie i uczęszczają do stołecznych szkół podstawowych oraz wciąż istniejących gimnazjów dostaną prawo do bezpłatnych przejazdów. Tym samym uprawnieniem dysponować będą uczniowie mieszkający w Warszawie i uczący się w placówkach poza stolicą. Zmiany mają wejść w życie od 1 września br.

– Po niedawnych komisjach wygląda na to, że wszystkim radnym pomysł się podoba. Podjęliśmy wyzwanie, że całość spraw organizacyjnych przeprowadzimy na Żelaznej, bez udziału fizycznego rodziców. Wykonamy pełną pracę z wydawaniem, przygotowaniem warszawskiej karty miejskiej dla dzieciaków. Jesteśmy przygotowani pełną parą – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM.

Dalsze zmiany, które mają zostać wprowadzone od czerwca, zakładają znaczącą obniżkę cen biletów długookresowych, ważnych na dwie strefy. Bilet 30-dniowy ma zostać obniżony z 210 zł na 180 zł, a 90-dniowy – z 536 zł na 460 zł. Ponadto zostaną wprowadzone nowe rodzaje biletów – powróci bilet trzydniowy (jako 72-godzinny) powróci w cenie 36 zł w I strefie i 57 zł w I i II strefie. Pojawią się też bilety grupowe i konferencyjne.

Ciekawa zmiana dotyczyć ma zwrotu biletów długookresowych. Teraz będzie możliwy zwrot biletu z zachowanej jego ważności do końca dnia, który zostanie wskazany przez pasażera jako ostatni dzień korzystania z biletu.

Urzędnicy zapewniają, że zmiany będą „bezkosztowe”. Obniżka cen biletów długookresowych na dwie strefy ma zostać zrekompensowana zwiększoną liczbą pasażerów. ZTM wyliczył, że liczba pasażerów wzrośnie o ok. 9,5 tys. osób. Sprzedaż tych biletów, według szacunków, ma wzrosnąć o 18%, czyli o 163 tys. zł w ciągu roku. Bilety trzydniowe z kolei mają skutkować wzrostem dochodów o 1,2 mln zł.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
(Zbyt) tanie parkowanie, czyli kara karze nierówna

Felietony i komentarze

(Zbyt) tanie parkowanie, czyli kara karze nierówna

Jędrzej Puzyński 31 marca 2017

Rewolucja biletowa w Warszawie. Tańsze bilety bezkosztowo?

Prawo & Finanse

Rewolucja biletowa w Warszawie. Tańsze bilety bezkosztowo?

Witold Urbanowicz 21 marca 2017

Rybnik obniżył ceny biletów i sprzedaje ich 10 proc. więcej

Prawo & Finanse

Rybnik obniżył ceny biletów i sprzedaje ich 10 proc. więcej

Jakub Dybalski 20 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS