Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa. Starcie Mercedesa i MANa

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-04-25 16:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Starcie Mercedesa i MANa
fot. Mercedes
Dziś Miejskie Zakłady Autobusowe otworzyły oferty w przetargu na leasing 35 zwykłych i 45 przegubowych autobusów miejskich. Wśród oferentów niespodziewanie zabrakło Solarisa. Swoje oferty złożyły Evobus, czyli dystrybutor Mercedesa, oraz MAN, ale tylko ten pierwszy na obie części zamówienia.

Przetarg podzielono na dwie części w zależności od długości autobusów. W pierwszej Evobus w konsorcjum z Pekao Leasing zażądało za 35 12–metrowych autobusów 50 080 438,67 zł brutto, a MAN w konsorcjum z mLeasing Polska zażądał 49 835 368,80 zł brutto. Różnica jest więc niewielka.

W drugiej części, dotyczącej autobusów przegubowych, jedyna oferta konsorcjum z udziałem Evobusa opiewa na 88 469 168,44 zł brutto.

W przetargu cena decyduje w 82 proc. Pozostałe punkty można otrzymać za ekologię (niskie zużycie paliwa, rekuperacja oraz ogniwa fotowoltaiczne na dachu – 12 proc.), a także kryteria techniczne (6 proc.). Pierwsze dostawy autobusów mają nastąpić w ciągu 24 tygodni od daty podpisania umowy.

To nie pierwszy leasing autobusów w Warszawie. W październiku 2015 r. została podpisana umowa z konsorcjum Solaris Bus&Coach oraz Millennium Leasing na dostawę i 71-miesięczną dzierżawę 60 fabrycznie nowych autobusów za ok. 107 mln zł brutto. Tym bardziej dziwi, że tym razem Solaris nie zdecydował się na start w przetargu.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Jakie elektryki, gazowce i diesle dla stolicy

Komunikacja

Warszawa: Jakie elektryki, gazowce i diesle dla stolicy

Witold Urbanowicz 22 lutego 2017

Warszawa: Przetarg na leasing 10 elektrobusów

Komunikacja

Warszawa: Przetarg na leasing 10 elektrobusów

Witold Urbanowicz 16 lutego 2017

Warszawa wyleasinguje 80 autobusów

Komunikacja

Warszawa wyleasinguje 80 autobusów

Witold Urbanowicz 15 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS