Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

W Moskwie powstanie pierwsza stacja metra w nowoczesnym stylu

Dalej Wstecz
Autor:

Leonard Dolecki

Data publikacji:
2016-09-23 16:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-Publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Moskwie powstanie pierwsza stacja metra w nowoczesnym stylu
fot. tropster.pl
Moskiewskie metro znane jest z niemal „pałacowego” stylu. Koncepcja budowania stacji właśnie w taki sposób została opracowana jeszcze w czasach stalinowskich. Teraz władze miasta zamierzają wybudować pierwszą nowoczesną stację.

Władze Moskwy chcą zmienić swoje konserwatywne podejście na bardziej praktyczne. Budowanie w nowym stylu pozwoli na rozwiązania bardziej przyjazne dla użytkowników, a także na szybszą i tańszą budowę.

– Obecnie metro buduje się z powtarzalnych elementów, które są łatwe w produkcji i montażu. W konkursach na projekty nowych stacji naszego metra otrzymujemy właśnie takie projekty – powiedział Siergiej Kuzniecow, główny architekt w urzędzie miasta.

Moskiewskie metro to arcydzieło dwudziestowiecznej inżynierii. Jednak jedną z jego zalet jest unikatowość. Budowanie nowych stacji w takim samym stylu mogłoby tylko zaszkodzić. – Gotyckie katedry i piramidy są piękne, ale teraz się ich już nie buduje. Nasze metro musi iść z duchem czasu – mówi rosyjski architekt.

ŹródłoVII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS