Partnerzy serwisu:
Mobilność

Volvo Electric podczas Wrocław Global Forum

Dalej Wstecz
Autor:

inf. prasowa

Data publikacji:
2016-06-03 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Volvo

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Volvo Electric podczas Wrocław Global Forum
Volvo Electric podczas Wrocław Global ForumFot. Volvo Bus
2 czerwca 2016 Volvo Polska i 3M, podczas Wrocław Global Forum wspólnie zorganizowały technologie, które służyć mają zmniejszenia emisji spalin w centrum miast. Pokazano m.in. elektryczny autobus Volvo 7900 Electric.

Coraz więcej miast wykazuje zainteresowanie świadczeniem usług transportu publicznego w oparciu o pojazdy niskoemisyjne i wprowadza systemy autobusów elektrycznych w celu rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza i wysokiego poziomu hałasu. Grupa Volvo współpracuje z wieloma z tych miast w celu stworzenia modeli biznesowych i systemu rozwiązań dla zrównoważonego ruchu miejskiego przyszłości opartego na elektromobilności.

Jednym z najbardziej nowoczesnych na świecie przykładów zrównoważonego rozwiązania dla transportu publicznego jest Trasa 55 w Göteborgu, w Szwecji. Poruszają się po niej trzy w pełni elektryczne autobusy oraz siedem elektrycznych hybryd Volvo. Autobusy są ciche i w całości zasilane odnawialną energią elektryczną pochodzącą z energii wiatrowej oraz wodnej. Ich trasa przejazdu łączy ośrodki uniwersyteckie i technologiczne, i biegnie przez centrum Göteborga. Trasa ta jest częścią ElectriCity – wspólnego przedsięwzięcia sektora korporacyjnego, instytucji badawczych oraz agencji publicznych, które zajmują się zagadnieniami związanymi z rozwojem nowych rozwiązań dla transportu publicznego.

Strategia Volvo związaną z elektromobilnością obejmuje autobusy hybrydowe, hybrydowo-elektryczne oraz w pełni elektryczne, które reprezentują nową generację transportu publicznego. Pojazdy te – ciche, czystsze, charakteryzują się znacznie niższym zużyciem paliwa i poziomem emisji spalin w porównaniu do autobusów z silnikiem diesla. Volvo 7900 Hybrid zużywa do 39% mniej paliwa i w odpowiednio mniejszym stopniu oddziałuje na klimat niż analogiczne autobusy w wersji diesel, a w przypadku elektrycznej hybrydy Volvo oszczędność paliwa sięga 75%.

– Volvo aktywnie podejmuje bardzo ważne wyzwanie dzisiejszego świata, jakim jest potrzeba zrównoważonego rozwoju. Naszą społeczną odpowiedzialnością jest rozwijanie ekologicznych rozwiązań transportowych przyczyniających się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska i poprawy komfortu jazdy pasażerów. Zaprezentowany na dzisiejszym spotkaniu autobus elektryczny dopełnia ofertę Volvo związaną z elektromobilnością i wraz z autobusem hybrydowym i hybrydowo-elektrycznym pozwala nam wyjść naprzeciw zróżnicowanym potrzebom miast w zakresie zrównoważonego transportu publicznego – powiedział Bengt Lundström, Wiceprezes ds. Przemysłowych, Region Europa, Volvo Bus Corporation.

Inspirujące innowacje 3M można odnaleźć w tysiącach produktów używanych na całym świecie. Każdy człowiek spotyka się z nimi przeciętnie kilkanaście razy w ciągu dnia. W naszym działaniu szczególną wagę przywiązujemy do ochrony środowiska oraz poszanowania zasad zrównoważonego rozwoju.

Podczas spotkania zaprezentowano też rozwiązania marki 3M przyczyniające się do zmniejszenia wagi pojazdów, co skutkuje niższym zużyciem paliwa. Produkty 3M pozwalają także zwiększyć komfort podróży poprzez redukcję hałasu. Konkretne zastosowanie technologii 3M zostało zaprezentowane na przykładzie współpracy z wiodącym producentem autobusów – firmą Volvo.

– Wrocław jest dla 3M szczególnie ważny. To właśnie w tym mieście od ponad 10 lat inwestujemy w zakłady produkcyjne. Dziś jest to największe w Europie miejsce produkcji koncernu 3M. Poza produkcją, szczególnie duży nacisk kładziemy na rozwój naszych zasobów w dziedzinie badań i rozwoju. Dzięki temu możemy m.in. z klientami takimi, jak Volvo wypracowywać rozwiązania i wdrażać technologie służące większej wydajności, wyższemu komfortowi oraz skuteczniejszej ochronie środowiska. Cieszę się, że w ramach obecności 3M podczas Wrocław Global Forum, mamy okazję zaprosić gości do zapoznania się z innowacjami 3M i zaprezentować w jaki sposób nauka może znaleźć zastosowanie w codziennym życiu każdego z nas” – powiedział Sebastian Arana, Dyrektor Zarządzający 3M w Polsce.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lublin walczy o przestrzeń dla pieszych

Mobilność

Lublin walczy o przestrzeń dla pieszych

Rafał Jasiński 03 czerwca 2016

Pociągiem PKP IC na szlak Green Velo

Mobilność

Pociągiem PKP IC na szlak Green Velo

jar, Rynek Kolejowy 03 czerwca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5