Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Siedlce. Ważne dla miasta inwestycje nabierają tempa

Dalej Wstecz
Autor:

Tomasz Kościelny

Data publikacji:
2017-08-28 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Siedlce. Ważne dla miasta inwestycje nabierają tempa
Fot. TK
W pierwszej połowie czerwca przedstawiciele samorządu podpisali umowy na realizację dwóch ważnych dla Siedlec projektów infrastrukturalnych. Pierwszy to wyposażenie w infrastrukturę drogową tunelu pod stacją kolejową, który podczas modernizacji stacji zbudowały PKP PLK. Drugi to wykonanie kolejnego odcinka tzw. wewnętrznej obwodnicy miasta. Obie inwestycje zostaną ukończone w przyszłym roku.

Budowa tunelu pod stacją kolejową w Siedlcach to inwestycja ważna z punktu widzenia przepustowości dróg. Miasto podzielone jest linią kolejową E20 na część północną i południową. Do tej pory kierowcy mieli do dyspozycji dwa przejazdy pod torami w bliskim sąsiedztwie centrum, łączące obie części Siedlec. Nowy tunel w znaczącym stopniu usprawni ruch, ale także skróci drogę do centrum.

Inwestycję wykona firma Warbud. Powstanie nowa, dwukierunkowa ulica w tunelu pod torami, łącząca ul. Kilińskiego z ul. Składową. Nowa jezdnia zakończona zostanie rondem przy Składowej. Przebudowane zostaną ulice: Kilińskiego, Kolejowa i ulica od Placu Zdanowskiego tak, że powstanie łączący je wiadukt ponad poziomem drogi w tunelu. Powstaną też: parkingi, dojazdy, oraz m. in. schody dla ruchu pieszego. Inwestycja pochłonie blisko 22 mln zł.

Jednocześnie trwają prace przy budowie kolejnego etapu wewnętrznej obwodnicy miasta. Tę inwestycję za kwotę ponad 31 mln zł realizuje firma Strabag. Nowa droga połączy istniejące ulice: Kaczorowskiego, Kaczyńskiego i Jana Pawła II z ulicą Składową. Poprowadzona zostanie w śladzie dawnej linii kolejowej Siedlce - Sokołów Podlaski. Droga udrożni ruch aut z północy na południe: ze Strzały i Sokołowa Podlaskiego w kierunku Łukowa.

W ramach inwestycji, poza jezdnią, powstaną m. in.: chodniki, ścieżki rowerowe, sygnalizacja świetlna na przebudowanym skrzyżowaniu Składowej, Hozera i Zbrojnej, wiadukt nad ul. Partyzantów, oświetlenie uliczne i parkingi. Budowany odcinek drogi będzie miał nieco ponad 1,5 km długości.

Obie inwestycje nabrały dużego opóźnienia jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Miasto wiele razy zmieniało termin otwarcia ofert w ogłoszonych przetargach, ponieważ odwlokły się w czasie konkursy na unijne dofinansowanie inwestycji dla mazowieckich samorządów. Oba projekty zostały wpisane w Regionalny Instrument Terytorialny, który umożliwia na Mazowszu realizację projektów przy wsparciu z Unii Europejskiej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W 30-hektarowej fabryce Newagu jeździ się na rowerach

Mobilność

W 30-hektarowej fabryce Newagu jeździ się na rowerach

jd/inf. pras. 04 września 2017

Warszawa. Bez katastrofy na linii grodziskiej

Komunikacja

Warszawa. Bez katastrofy na linii grodziskiej

jd/inf. pras. 04 września 2017

PKP SA będzie budować nad warszawską średnicą

Przestrzeń

PKP SA będzie budować nad warszawską średnicą

Jakub Madrjas 04 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5