Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu korzystamy z plików cookie. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Miasto od dawna stara się o przejęcie dworca kolejowego w Raciborzu. Spółka PKP SA chciała ogłosiła kilka przetargów na sprzedaż obiektu, jednak chętnych nie było. - Po przeanalizowaniu dotychczasowych działań dotyczących możliwości zagospodarowania dworca w Raciborzu doszliśmy do wniosku, że najkorzystniejszym rozwiązaniem dla nas i społeczności lokalnej będzie zbycie dworca na rzecz samorządu lokalnego – mówi Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP SA we Wrocławiu.
Na początku lipca 2013 roku PKP SA ogłosiły przetarg na sprzedaż dworca kolejowego w Raciborzu. Nie było jednak chętnych na zakup obiektu. Spółka ogłosiła kolejny przetarg, który także nie zakończył się powodzeniem.
Spółka PKP SA poinformowała, iż rezygnuje ze sprzedaży dworca na rynku komercyjnym. - Dworzec zostanie sprzedany na rzecz gminy w trybie bezprzetargowym. Myślimy, że nastąpi to jeszcze w tym roku – informuje Sarna.
Dworzec kolejowy w Raciborzu został wybudowany w 1979 roku, na miejscu pierwszego historycznego dworca z 1847 roku, odwiedza rocznie ponad trzysta tysięcy podróżnych. Obiekt jest zdecydowanie jednym z największych dworców kolejowych wystawionych na sprzedaż w ramach projektu „Dworzec na własność”. Budynek dworca składa się z trzech części. Środkowej dwukondygnacyjnej, w której na parterze są zlokalizowane m.in. sklepy i lokale usługowe. Natomiast na piętrze mieści się przestrzeń związana z obsługą podróżnych (hol, kasy biletowe i poczekalnia). Do środkowej części przylegają dwa niższe dwukondygnacyjne skrzydła budynku.
Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.
Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.
Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.