Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań zamienia Ivonę na lektora

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-11-25 08:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ZTM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań zamienia Ivonę na lektora
fot. Martyn Janduła
Poznań dołącza do miast, w których w środkach komunikacji miejskiej zapowiada prawdziwy lektor. Głosu użyczył 24-letni Piotr Kołaczkowski, którego komunikaty zdobyły największe uznanie internautów.

W środę 23 listopada w pojazdach kursujących na liniach organizowanych przez ZTM Poznań pojawiły się zapowiedzi nagrane przez prawdziwego lektora, zastępując dotychczas wykorzystywany głos z syntezatora mowy. Nowe komunikaty mają być lepszej jakości i bardziej wyraźne.

Lektor został wybrany w głosowaniu internautów. – Na konkurs wpłynęło 195 zgłoszeń. 151 z nich spełniło wymagania formalne. Komisja, oceniając – również w autobusie z uruchomionym silnikiem – nadesłane próbki dźwięków wybrała 5, które następnie zostały ocenione przez internautów - przypomina Wojciech Miechowicz, kierownik Działu Transportu Aglomeracyjnego i Informacji Pasażerskiej ZTM.

Najwięcej punktów zdobył Głos nr 2 (otrzymał 5 060 głosów spośród 15 782, które oddano łącznie). Należy on do 24-letniego Piotra Kołaczkowskiego. Jak informuje ZTM, pochodzi on z miejscowości Opalewo koło Świebodzina, ale od kilku lat mieszka w Zielonej Górze. Z wykształcenia jest inżynierem budowlanym, jako lektor współpracuje m.in. Radiem Merkury, Radiem Zachód, Radiem Zielona Góra. Tutaj próbka głosu.

W pierwszej kolejności zapowiedzi pojawiają się w strefie A, czyli wewnątrz Poznania. Do końca roku przewidziany jest okres testowy, w trakcie którego regulowana będzie m.in. głośność.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wejherowo: Zapowiadają przystanki po kaszubsku

Komunikacja

Wejherowo: Zapowiadają przystanki po kaszubsku

Kasper Fiszer 01 listopada 2015

ZTM wymienia całego Jasieńskiego w metrze (posłuchaj nagrań)

Komunikacja

ZTM wymienia całego Jasieńskiego w metrze (posłuchaj nagrań)

Witold Urbanowicz 24 czerwca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS