Partnerzy serwisu:
Mobilność

Łódzkie: Przy peronie wypożyczysz rower?

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2016-12-23 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzkie: Przy peronie wypożyczysz rower?
fot. NextbikeŁódź może przestać być jedynym w regionie miastem z rowerem publicznym
W przyszłym roku Urząd Marszałkowski chce zaproponować samorządom lokalnym współpracę związaną z transportem rowerowym. - Przy przystankach kolejowych w miejscach atrakcyjnych turystycznie chcemy zorganizować wypożyczalnie rowerów – deklaruje marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Jak wynika z jego wypowiedzi, operatorzy systemów, które przypominałyby w mniejszej skali rower publiczny znany już w stolicy regionu, mają zostać wyłonieni w drodze przetargów. - W pierwszej fazie zajmujące się tym firmy mogłyby korzystać ze wsparcia władz lokalnych, ponieważ wiadomo, że takie przedsięwzięcia nie zawsze od razu się bilansują – zaznacza marszałek. Konieczne byłoby w takim razie rozmieszczenie przynajmniej kilku samoobsługowych wypożyczalni poza przystankami kolejowymi na terenie każdego z miast. Rower publiczny w naturalny sposób zacząłby wtedy, oprócz turystów, służyć także mieszkańcom.

- Myślimy o Łowiczu, Sieradzu i innych miastach, po których poruszanie się rowerem byłoby atrakcyjne dla pasażerów kolei. Powodzenie projektu będzie jednak zależało od zaangażowania samorządów – zastrzega Stępień. Tuż po Nowym Roku rozpocznie się przygotowywanie przedsięwzięcia. - Jeśli znajdziemy partnerów samorządowych, to rozwiązania, o których mówimy, mogą pojawić się już w najbliższe wakacje – zapowiada marszałek. Można wyobrazić sobie zastosowanie roweru publicznego jako środka dojazdu także do np. Tumu pod Łęczycą czy rogowskiego Arboretum.

Motywy to zamiar promocji ekologii oraz poprawy dostępności turystycznej miejscowości w pobliżu przystanków kolejowych. Argumentem jest jednak także – co przyznaje marszałek – chęć rozwiązania problemu zbyt dużej liczby rowerów przewożonych w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na niektórych trasach.


Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Krakowie zostawisz rower, prawie, gdzie chcesz

Mobilność

W Krakowie zostawisz rower, prawie, gdzie chcesz

Martyn Janduła 20 grudnia 2016

Nextbike Polska na giełdzie? To bardzo możliwy scenariusz

Prawo & Finanse

Nextbike Polska na giełdzie? To bardzo możliwy scenariusz

Martyn Janduła 17 grudnia 2016

Częstochowa dołączy do miast z rowerem miejskim

Mobilność

Częstochowa dołączy do miast z rowerem miejskim

Dominik Wójcik 23 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS