Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Prace wykończeniowe na dworcu w Jarosławiu. Obsłuży kolej i autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-01-13 10:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Prace wykończeniowe na dworcu w Jarosławiu. Obsłuży kolej i autobusy
fot. PKP SA
Przedłuża się przebudowa jarosławskiego dworca. W tej chwili już realizowane są prace wykończeniowe, a całość zostanie ukończona w I kwartale tego roku. W obiekcie znajdzie się wspólna przestrzeń dla pasażerów kolei i autobusów.

Jarosławski dworzec, wybudowany w latach 70., miał zostać wyburzony i zastąpiony mniejszym, ale sprzeciwiły się temu lokalne władze. Ostatecznie zdecydowano się na dokonanie przebudowy istniejącego, niezbyt urokliwego obiektu. Część powierzchni pod ośrodek pomocy społecznej miało wynająć miasto, ale nowe władze samorządowe zaczęły poddawać w wątpliwość sensowność tej ofertą.

Prace przy przebudowie ruszyły na początku 2015 r. – Obecnie na dworcu w Jarosławiu realizowane są prace wykończeniowe obejmujące m. in.: sufit, posadzki, okładziny ścienne i instalacje – informuje Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP SA.

Obiekt miał być gotowy pod koniec zeszłego roku, ale termin ten przesunął się. – Ze względu na konieczność wykonania dodatkowych robót, związanych wymianą stropów, termin zakończenia inwestycji przesunął się na I kwartał 2016 r. – mówi Bułtowicz.

Pasażerowie powinni docenić efekt modernizacji. W obiekcie znajdzie się wspólna poczekalnia dla pasażerów komunikacji autobusowej i kolejowej. – Przebudowa dworca w Jarosławiu przewiduje zmianę sposobu użytkowania niektórych pomieszczeń. Przestrzeń stanie się bardziej funkcjonalna i estetyczna. Kasy biletowe, poczekalnia i toalety oraz powierzchnia usługowo-handlowa zlokalizowane będą na parterze. Na piętrze znajdzie się natomiast przestrzeń biurowa – mówi Bułtowicz. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

PKP SA informuje, że większość lokali komercyjnych została już wynajęta. – Oprócz kas PKP i PKS do dyspozycji podróżnych dostępne będą m. in. apteka, piekarnia, kantor, lokale gastronomiczne, kiosk, poczta, sklep GSM. Ponadto PKP S.A. prowadzi rozmowy z miastem w sprawie wynajmu dużej powierzchni na I piętrze dworca – dodaje Maciej Bułtowicz.


fot. PKP SA

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź Kaliska: Czyje są ziemie na granicy dworców?

Przestrzeń

Łódź Kaliska: Czyje są ziemie na granicy dworców?

Kasper Fiszer 23 lutego 2016

Dworzec Zakopane. PKP i miasto zapowiadają prawdziwy węzeł

Przestrzeń

Dworzec Zakopane. PKP i miasto zapowiadają prawdziwy węzeł

Witold Urbanowicz 15 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS