Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Inowrocławiu wraca do historycznej formy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-01-28 13:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Inowrocławiu wraca do historycznej formy
fot. PKP SA
Kolejną, realizowaną przez PKP SA inwestycją, jest przebudowa dworca w Inowrocławiu. W ramach prac zostanie odtworzona historyczna elewacja budynku. Prace zakończą się w II kwartale 2016 r.

Inowrocławski dworzec pochodzi z XIX w. Powstał w stylu eklektycznym, nawiązującym do stylu romańskiego i renesansowego. Jego wyróżnikiem są półkoliste okna. W latach 60 XX w. obiekt został przebudowany – otrzymał m.in. nową fasadę od strony wejścia. Prosta, z przeszkleniami, pasuje do starego dworca jak pięść do oka.

We wrześniu 2013 r. ruszyła gruntowna przebudowa dworca. – Udostępniony obiekt będzie nowoczesny i bardziej funkcjonalny, pozbawiony barier architektonicznych i w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Modernizacja obejmuje przebudowę wnętrza budynku, dachu oraz instalacji – mówi Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP SA.

W ramach przebudowy powróci już historyczna elewacja od strony miasta. – Środkowa część fasady zostanie odtwarzana spójnie z pozostałą częścią elewacji. Wszystkie prace na dworcu są realizowane w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków – informuje Bułtowicz.

Wiadomo, jak zagospodarowane zostanie wnętrze obiektu. – W przebudowanym dworcu będą: kasy biletowe (kolejowa i autobusowa), poczekalnie, hol, pomieszczenie dla matki z dzieckiem, posterunek SOK. Do dyspozycji pasażerów będą: kiosk i dwa lokale gastronomiczne. Natomiast na piętrze wszystkie pomieszczenia zagospodaruje Urząd Marszałkowski – wymienia Maciej Bułtowicz.

Prace miały zakończyć się jesienią zeszłego roku, jednak nabrały opóźnienia. – W związku z planem wynajęcia części powierzchni przez władze samorządowe, zlecono przeprowadzenie niezaplanowanych wcześniej prac adaptacyjnych na dworcu, co wydłuży termin zakończenia inwestycji. Ponadto realizowane są prace związane z instalacjami i przyłączeniami do sieci sanitarnych – wyjaśnia Maciej Bułtowicz. Nowy termin zakończenia inwestycji to II kwartał 2016 r.


Dworzec przed przebudową, fot. Dawid9999, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rusza budowa dworca w Puławach

Przestrzeń

Rusza budowa dworca w Puławach

Witold Urbanowicz 08 kwietnia 2016

Kilkadziesiąt dworców do zburzenia

Przestrzeń

Kilkadziesiąt dworców do zburzenia

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS