Zamówione przez WKD w Newagu
nowe pojazdy 39WE są przystosowane wyłącznie do docelowego na sieci przewoźnika napięcia 3 kV. Przełączenie systemu zasilania na WKD wielokrotnie się opóźniało, ostatnio
przesunięto ostatnio je na 28 maja. - Nie jest to opóźnienie, lecz przesunięcie związane z decyzją o uprzednim wykonaniu przejazdów technicznych taborem przeznaczonym do obsługi pod napięciem 3000V - mówi portalowi Transport-Publiczny.pl rzecznik WKD Krzysztof Kulesza.
W testach weźmie udział nowy pociąg 39WE-001. Przed miesiącem przebywał już w Warszawie i w Grodzisku Mazowieckim, ale potem wrócił jeszcze do Nowego Sącza. Teraz znów jest w Grodzisku. Wczoraj wieczorem (25 kwietnia) pojazd 39WE-001 odbył na trasie Pruszków – Koluszki – Pruszków jazdę próbną w trakcie której został sprawdzony m.in. układ hamulcowy (badanie drogi hamowania).
Jak informuje Łukasz Mikołajczyk z Newagu, pojazd obecnie czeka u zamawiającego na umożliwienie wykonania jazdy próbnej podczas której zostaną sprawdzone pozostałe parametry a w tym pomiar zużycia energii. Pomiar ten może zostać wykonany dopiero po przepięciu linii na 3kV.
Zgodnie z podpisanym w lipcu 2015 r. aneksem do umowy na dostawę taboru. Newag ma jeszcze kilka dni na dostawę. – Planujemy przekazać ten pojazd zamawiającemu do końca kwietnia. Pozostałe pojazdy będą przekazane zgodnie z zawartymi w aneksie terminami. Ich produkcja odbywa się planowo – mówi rzecznik Newagu Łukasz Mikołajczyk. W Grodzisku Mazowieckim przyjazdu pierwszego pociągu spodziewają się w tym tygodniu.
Aneks nie zmienił terminu dostawy ostatniego pojazdu. Zostanie on przekazany WKD do 22 sierpnia tego roku.

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.
Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.
Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj