Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Chełm uruchamia nocną komunikację

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-05-06 07:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Chełm uruchamia nocną komunikację
autobus w Chełmiefot. Paweł A. Lis
W wakacje w Chełmie ma pilotażowo ruszyć linia, która najprawdopodobniej będzie oznaczona numerem 51. Już kilka miesięcy temu zapowiedziała to prezydent miasta Agata Fisz.

W tym momencie w Chełmskich Liniach Autobusowych, czyli miejskim przewoźniku obsługującym komunikację w 65-tysięcznym mieście, urzędnicy opracowują plan i rozkład jazdy linii, która powinna ruszyć w czerwcu. Wiadomo, że ma obsługiwać centrum i największe osiedla, a autobusy będą kursować między godzinami 23:00 a 4:00. – Jeszcze ustalamy godziny przyjazdów i odjazdów oraz takie ustawienia czasu pracy, by uruchomienie nocnej linii nie musiało się wiązać z koniecznością zatrudnienia dodatkowych kierowców – mówi w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim prezes CLA Zbigniew Grzesiak.

Autobusy nocne to projekt pilotażowy. Zostanie utrzymany, jeśli liczba pasażerów z nich korzystających będzie uzasadniała uruchamianie nocnych kursów. W urzędzie miasta tłumaczą, że uruchomienie linii akurat w tym roku jest sensowne, bo na trzy miesiące lata planowana jest w centrum miasta duża liczba plenerowych wydarzeń kulturalnych, które mają zastąpić organizowane do tej pory w jeden wakacyjny weekend dni Chełma.

CLA obsługują 16 miejskich linii autobusowych i korzystają przy tym z ok. 38 pojazdów, w większości są to kilkunastoletnie mercedesy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Do Chełma wróciła nocna komunikacja

Komunikacja

Do Chełma wróciła nocna komunikacja

Rafał Jasiński 06 lipca 2015

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS