Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zgierz rozważa przywrócenie komunikacji nocnej z Łodzią

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
02-03-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Zgierz rozważa przywrócenie komunikacji nocnej z Łodzią
fot. Kasper Fiszer
Po miesiącu funkcjonowania nowej organizacji komunikacji pomiędzy Ozorkowem, Zgierzem a Łodzią Miejskie Usługi Komunikacyjne informują o chęci rozmów z Łodzią dotyczących przywrócenia komunikacji nocnej. Miasta były jeszcze niedawno połączone całodobową linią Z46. Zgierska „dziesiątka”, która ją zastąpiła, ma jednak charakter wyłącznie dzienny.

Nowa organizacja komunikacji zastępczej za nieczynny od 2018 r. tramwaj 46 Łódź – Zgierz – Ozorków przyniosła duże zmiany nie tylko w dojeździe do Ozorkowa, ale i do Zgierza. Nawet po otwarciu tramwajowej linii 6 Łódź – Zgierz i skróceniu Z46 do odcinka Zgierz – Ozorków w nocy uruchamiano bowiem nadal kursy w wydłużonej relacji Łódź (Radogoszcz-Wschód) – Zgierz – Ozorków. Były one zintegrowane rozkładowo z łódzką linią N2, umożliwiały więc dojazd do centrum aglomeracji.

Tramwaj funkcjonuje od wczesnych godzin porannych, ale nie w nocy

Teraz, gdy organizację przewozów na odcinku Zgierz – Ozorków przejąłł od Łodzi Zgierz, nie funkcjonuje już regularna komunikacja nocna ani do Ozorkowa, ani do Zgierza – jednego z największych miast satelickich aglomeracji. – W chwili obecnej dojazd ze Zgierza i z Ozorkowa do Łodzi odbywa się linią tramwajową nr 6. Linia ta realizuje kursy w przedziale 3:50 – 23:40 – mówi Anna Warda-Walczyk z Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu.

Dodajmy, że w praktyce podróżni mają do dyspozycji odjazdy w węższym zakresie godzin. Ostatni kurs w kierunku Zgierza odjeżdża bowiem z najważniejszego przystanku w łódzkim Śródmieściu (Piotrkowska – Centrum) już o 22:55. MUK nie dysponuje danymi, które wskazywałyby, jak wielu podróżnych korzystało z nocnych kursów linii Z46. Tłumaczy bowiem, że połączenie organizowało miasto Łódź.

Będą rozmowy, ale kiedy można spodziewać się ich finału?

Czy sytuacja ta ulegnie wkrótce zmianie? – Planowane są rozmowy z Łodzią na temat komunikacji nocnej – zapewnia nasza rozmówczyni. Przypomina też, że z Łodzi do Zgierza poza tramwajową „szóstką” dojechać można także autobusem o tym samym numerze mającym swoją łódzką pętlę przy dworcu kolejowym Łódź Kaliska. Funkcjonuje poza tym linia autobusowa 61, która komunikuje Zgierz z dworcem Łódź Fabryczna.

Obydwa połączenia mają jednak charakter dzienny – kursy realizowane są między 3:40 a 23:16. Póki co nie ma więc żadnych połączeń pomiędzy północą a trzecią nad ranem. Trudno też przewidywać, kiedy mogłyby one zacząć funkcjonować, bo MUK nie podał nam żadnych szczegółów dotyczących wspomnianych negocjacji ze stroną łódzką.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5