Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Żyrardów, Pruszków i Grodzisk z ofertą na elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-24 15:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Żyrardów, Pruszków i Grodzisk z ofertą na elektrobusy
fot. Solaris
Trzy mazowieckie miasta – Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Pruszków – otworzyły oferty na wspólny przetarg na dostawy sześciu elektrobusów i infrastruktury do ładowania. O zamówienie ubiega się jeden dostawca pojazdów i dwóch producentów ładowarek. Na realizację zamówienia przeznaczono dokładnie rok.

Zamówienie jest podzielone na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest dostawa sześciu autobusów elektrycznych (po dwa na miasto) wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego i usługą szkolenia z obsługi oraz naprawy pojazdu. Zamawiający wymagają autobusów o długości 8,5-10,0 m, mieszczących co najmniej 50 pasażerów.

Przedmiotem drugiej części jest dostawa stacji ładowania autobusów elektrycznych. W każdym mieście stanąć ma dwuwyjściowa stacja wolnego ładowania o mocy wyjściowej 120 kW, a dodatkowo w Grodzisku i Pruszkowie – jednowyjściowa stacja ładowania o mocy 120 kW. Szczegółowo o specyfikacji zamówienia pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (24 lutego) minął termin składania ofert. Pojazdy jest w stanie dostarczyć jedynie Solaris za kwotę 12,915 mln zł. To więcej, niż zakładał budżet, określony na kwotę 11,820 mln zł. W części dot. infrastruktury do ładowania wpłynęły dwie oferty. Medcom wycenił usługi na 1,092 mln zł, a Ekoenergetyka-Polska na 1,059 mln zł. W przypadku stacji ładowania kryteria wyboru to cena (60%) i okres gwarancji (40%). Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Siedlce również stawiają na elektryki

Komunikacja

Siedlce również stawiają na elektryki

Przemysław Farsewicz 24 lutego 2021

Szczecin z jedną, dobrą ofertą na elektrobusy

Przestrzeń

Szczecin z jedną, dobrą ofertą na elektrobusy

Witold Urbanowicz 23 lutego 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5