Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Żyrardów, Pruszków i Grodzisk: Wybrano dostawcę elektrobusów i ładowarek

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-04-30 16:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Żyrardów, Pruszków i Grodzisk: Wybrano dostawcę elektrobusów i ładowarek
fot. Solaris
Trzy mazowieckie miasta – Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Pruszków – rozstrzygnęły przetarg na dostawy sześciu elektrobusów i infrastruktury do ładowania. O zamówienie ubiega się jeden dostawca pojazdów i dwóch producentów ładowarek. Na realizację zamówienia przeznaczono dokładnie rok.

Zamówienie jest podzielone na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest dostawa sześciu autobusów elektrycznych (po dwa na miasto) wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego i usługą szkolenia z obsługi oraz naprawy pojazdu. Zamawiający wymagają autobusów o długości 8,5-10,0 m, mieszczących co najmniej 50 pasażerów.

Przedmiotem drugiej części jest dostawa stacji ładowania autobusów elektrycznych. W każdym mieście stanąć ma dwuwyjściowa stacja wolnego ładowania o mocy wyjściowej 120 kW, a dodatkowo w Grodzisku i Pruszkowie – jednowyjściowa stacja ładowania o mocy 120 kW. Szczegółowo o specyfikacji zamówienia pisaliśmy tutaj.

Oferty poznaliśmy w lutym, a teraz przyszła pora na rozstrzygnięcia. Kilka dni temu wybrano dostawcę infrastruktury do ładowania. Wygrała Ekoenergetyka-Polska z ofertą na kwotę 1,059 mln zł brutto, pokonując nieco droższy Medcom. Dzisiaj (30 kwietnia) natomiast rozstrzygnięto przetarg w części dotyczącej elektrobusów. Zaakceptowano ofertę Solarisa na kwotę 12,915 mln zł, która o nieco ponad milion zł przewyższała budżet. Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny

Komunikacja

Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny

Redakcja 28 kwietnia 2021

Gorzów Wlkp. zaakceptował ofertę na dostawy ośmiu elektrobusów

Komunikacja

Gorzów Wlkp. zaakceptował ofertę na dostawy ośmiu elektrobusów

Witold Urbanowicz 26 kwietnia 2021

MZA Warszawa: Do końca 2022 r. 38% autobusów zero- i niskoemisyjnych

Komunikacja

MZA Warszawa: Do końca 2022 r. 38% autobusów zero- i niskoemisyjnych

Witold Urbanowicz 23 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5