Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

ZUE utrzyma krakowskie torowiska. Na razie przez dziewięć miesięcy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-04 13:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZUE utrzyma krakowskie torowiska. Na razie przez dziewięć miesięcy
fot. MJ
Kraków zawarł z firmą ZUE umowę na utrzymanie, konserwacje i naprawy infrastruktury tramwajowej. – Obejmuje ona krótki okres z powodu wysokich cen. Liczymy, że sytuacja na rynku ustabilizuje się – wskazuje Bartosz Piłat z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa (dawny Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu) zawarł 27 grudnia umowę z ZUE na utrzymanie, konserwację i naprawę infrastruktury tramwajowej w okresie od 1 stycznia do 30 września 2019 r. Zamówienie obejmuje torowiska, sieć trakcyjną, napędy, sterowanie i ogrzewanie zwrotnic, elementy detekcji tramwajowej pracujących w systemach sygnalizacji drogowych, a także podstacje trakcyjne i układ kablowy. Wykonawca jest zobowiązany udzielić, według zmienionych warunków, 36-miesięcznej gwarancji.

Pierwotnie Kraków zamierzał udzielić we wcześniejszym przetargu zamówienia na dłuższy okres – do 2021 r. Wystartowała jedynie firma ZUE, która jest gotowa wykonać prace za 98,9 mln zł brutto. To znacznie powyżej założeń finansowych ZIKiT-u, który na zadanie przeznaczył 58,4 mln zł brutto.

Ostatecznie więc zdecydowano się na przetarg „pomostowy”, obejmujący krótszy okres. – Gmina Kraków liczy na to, że sytuacja na rynku się ustabilizuje i będziemy mogli wybrać wykonawcę na bardziej korzystnych warunkach – wskazuje Bartosz Piłat z ZDMK.

Kraków od kilkunastu lat zleca utrzymanie torowisk tramwajowych na zewnątrz. Wyspecjalizowała się w tym firma ZUE, która w kolejnych przetargach w zasadzie nie ma konkurencji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5