Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

ZTM Warszawa zleca z wolnej ręki przewozy Mobilisowi

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-03-04 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Warszawa zleca z wolnej ręki przewozy Mobilisowi
fot. ZTM Warszawa
ZTM Warszawa, w związku z przedłużeniem się jednego z przetargów na obsługę komunikacyjną, zawarł kolejną umowę pomostową z Mobilisem. Jak przekonuje organizator, było to koniecznie, aby utrzymać ciągłość zaplanowanej oferty przewozowej. Przewoźnik za ponad trzymiesięczne świadczenie usługi przewozowej z wykorzystaniem 25 autobusów dostanie 4,5 mln zł netto.

Przedmiotem umowy zawartej 26 lutego między ZTM Warszawa a Mobilisem jest świadczenie usługi przewozowej przy wykorzystaniu 25 autobusów używanych 12-metrowych. Wartość kontraktu wynosi nieco ponad 4,5 mln zł netto.

Powodem zlecenia usługi z wolnej ręki jest przedłużenie procedur przetargowych związanych z postępowaniem, ogłoszonym jeszcze w listopadzie 2016 r., na świadczenie usługi przewozu przez osiem lat w ilości rocznej 4 mln wozokilometrów (+/-10%) przy wykorzystaniu 50 autobusów 12-metrowych oraz zapewnieniu min. czterech wozów rezerwy. Jeszcze w kwietniu 2017 r. ZTM wybrał ofertę firmy Mobilis, która zaproponowała co prawda identyczną stawkę za wozokilometr, co Michalczewski, ale wygrała liczbą wozów rezerwowych (zwiększając tym samym podlegającą ocenie ogólną liczbę wozów z napędem alternatywnym). Jednocześnie wykluczono ofertę Europy Express City z uwagi na nienależyte wykonanie umowy na zlecenie innego zamawiającego. Oba podmioty odwołały się do Krajowej Izby Odwoławczej. Arbitrzy uznali jednak tylko zażalenie EEC i zobowiązali ZTM do ponownej oceny oferty. ZTM nie zgodził się jednak z tym stanowiskiem i odwołał się do sądu, który z kolei przyznał rację organizatorowi komunikacji. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Ostatecznie ZTM podpisał ośmioletnią umowę z Mobilisem dopiero w grudniu 2017 r. Tak późne termin podpisania kontraktu ma jednak wpływ na rozpoczęcie świadczenia usługi – stąd konieczność zawarcia umowy pomostowej, której celem jest utrzymanie obecnie zaplanowanej oferty przewozowej. Porozumienie zakłada świadczenie usług z wolnej ręki w okresie od 1 marca 2018 r. do 8 czerwca 2018 r.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5