Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

ZTM Warszawa wybuduje parkingi „Pocałuj i Jedź”

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-11-02 07:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Warszawa wybuduje parkingi „Pocałuj i Jedź”
mat. ZTM
ZTM Warszawa zamierza zrealizować parkingi „Kiss & Ride” („Pocałuj i Jedź”). Tego typu miejsca przeznaczone są do krótkich postojów samochodów – w sam raz, by odwieźć bądź odebrać pasażerów. Na razie system obejmie siedem lokalizacji.

ZTM poszukuje teraz wykonawców, którzy opracują stałą organizację ruchu dla projektu „Kiss & Ride” (dosłownie „Pocałuj i Jedź”). Takie miejsca służą kierowcom samochodów do krótkich postojów, by odwieźć bądź odebrać pasażera przesiadającego się do i z innych środków komunikacji. Wykonawca będzie musiał uzgodnić projekty z Inżynierem Ruchu oraz sporządzić kosztorys i oszacować czas wykonania. Oprócz oznakowania pionowego i poziomego nawierzchnia miejsc postojowych będzie wyróżniać się malowanymi niebiesko-żółtymi pasami.

Miejsca postojowe „Kiss & Ride” będą wyznaczone w pasie drogi. Przewiduje się, że powstaną w siedmiu lokalizacjach – głównie przy stacjach metra. Trzy miejsca przewidziane są na jezdni Nocznickiego, przy węźle komunikacyjnym Młociny. Kolejne trzy miejsca powstaną przy Słodowcu z wykorzystaniem istniejącego parkingu na chodniku. Na Dworcu Gdańskim parkingi „Kiss & Ride” są przewidziane w dwóch miejscach – po zachodniej stronie budynku dworca, z wykorzystaniem istniejącej zatoki (dwa miejsca) oraz po wschodniej stronie wiaduktu w ciągu Andersa, w miejscu zatoki (trzy miejsca). Na Dworcu Wileńskim przewidziano dwa miejsca postojowe z sugerowanym wykorzystaniem zatoki dla obsługi metra (po uzyskaniu zgody Metra Warszawskiego). Na Kabatach powstaną trzy miejsca postojowe przy al. KEN w kierunku centrum, po północnej stronie Wąwozowej, z wykorzystaniem tylnej części zatoki. Najwięcej, bo pięć miejsc, powstać ma na Wilanowskiej. Przewidziano je na jezdni w kierunku centrum, na wysokości przystanków tramwajowych – tutaj ZTM sugeruje wykorzystanie jezdni serwisowej i pasa postojowego.

Projekty mają powstać do 21 grudnia 2015 r. W przypadku problemów z opiniowaniem którejkolwiek lokalizacji ZTM wskaże zastępczą.

Oznaczenia miejsc postojowych

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowa Wilanowska na miarę XXI w. Pomogą prywatni inwestorzy?

Przestrzeń

Nowa Wilanowska na miarę XXI w. Pomogą prywatni inwestorzy?

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2016

Bójcie się gapowicze! ZTM z „maszyną windykacyjną”

Prawo & Finanse

Bójcie się gapowicze! ZTM z „maszyną windykacyjną”

Witold Urbanowicz 05 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5