Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

ZTM Warszawa szykuje się do otwarcia skrzyżowania Światowida i Modlińskiej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
07-12-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

W najbliższych kilkunastu dniach ma zostać otwarte przedłużenie ul. Światowida do Modlińskiej. Na razie nie pociągnie to za sobą dużych zmian w układzie linii autobusowych. Perspektywa realizacji przez ZTM węzła przesiadkowego Winnica – z docelową pętlą autobusowo-tramwajową – pozostaje na razie mglista.

ZTM kończy prace przy przedłużaniu ul. Światowida do Modlińskiej. – Na dniach przewidujemy uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Dokumenty złożono już do Wojewódzkiego Inspektowa Nadzoru Budowlanego – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. Liczy, że obowiązkowe kontrole uda się przeprowadzić w okolicach połowy grudnia.

Na razie nie będzie dużo zmian w komunikacji autobusowej. Na Modlińskiej ruszą nowe przystanki na wysokości ul. Światowida. – Planujemy skierować linię 900 na trasę Dom Samotnej Matki – Chlubna – Czajki – Przylesie – Animuszu – Prząśniczek – Modlińska – Światowida – Winnica. Ten autobus, oprócz Domu Samotnej Matki, obsługuje inne obszary Białołęki – dzięki zmianie ułatwiona zostanie przesiadka do tramwaju i innych autobusów. To chcemy zrobić tak szybko, jak będzie to możliwe – wszystko będzie jednak zależało od tego, kiedy wydana zostanie decyzja o pozwoleniu na użytkowanie. Musimy bowiem przygotować zmiany – mówi Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

– Mamy również w planach uruchomienie linii lokalnej na trasie Winnica – Światowida – Modlińska – Prząśniczek – Czeremchowa – Mehoffera – Orchowiecka – Fletniowa – Klasyków – Szynowa – Kołacińska – Światowida – Tarchomin. To połączenie jest jednak uzależnione od tego, czy dzielnica przygotuje infrastrukturę drogową na kilku ulicach do prowadzenia komunikacji autobusowe – zaznacza Kunert.

Przedłużenie Światowida nie kończy planowanych tu inwestycji. Obecna pętla autobusowa i tramwajowa Winnica ma charakter „tymczasowy”. ZTM planuje od dłuższego czasu węzeł bliżej ul. Modlińskiej. Na razie jednak niewiele w tej kwestii się dzieje. – Węzeł znajduje się w fazie projektowej. Prace projektowe przed nami – mówi Katarzyna Strzegowska, dyrektor ZTM. Jak zapowiada wiceprezydent Olszewski, w najbliższym czasie mają być prezentowane priorytety dotyczące węzłów przesiadkowych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5