Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

ZTM Warszawa poprawia wyniki sprzedaży – pomimo tańszych i bezpłatnych przejazdów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-27 16:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Warszawa poprawia wyniki sprzedaży – pomimo tańszych i bezpłatnych przejazdów
Fot. ZTM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował, że w I kwartale 2018 r. sprzedano więcej biletów niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wzrosły też wpływy z biletów. – To duże osiągnięcie. Dzięki obniżeniu cen biletów pozyskaliśmy nowych pasażerów – mówi Monika Obrębska, dyrektor pionu handlowego ZTM Warszawa.

Jak informuje ZTM, w I kwartale nastąpił wzrost ilościowy sprzedanych biletów o blisko 1,5% oraz wartościowy o 0,46% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2017. W okresie od stycznia do marca wartość sprzedanych biletów komunikacji miejskiej wzrosła o 1,087 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 r. Natomiast wpływy były wyższe o ponad 3%. – Mamy ponad 6 mln zł wpływów więcej niż w roku poprzednim. To duże osiągnięcie, zważywszy na to, że od 1 września obowiązuje karta ucznia, dzięki czemu uczniowie nie płacą za przejazd. Ponadto od 1 czerwca ceny biletów na I i II strefę zostały znacznie obniżone. Można byłoby się spodziewać, że w tej sytuacji wpływy ze sprzedaży będą spadały. Tymczasem osiągnęliśmy efekt odwrotny. Dzięki obniżeniu cen biletów pozyskaliśmy nowych pasażerów – mówi Monika Obrębska. – Po obniżeniu cen biletów długookresowych odnotowaliśmy 12-procentowy wzrost sprzedaży biletów 30-dniowych i ok. 10-procentowy wzrost biletów 90-dniowych. Mamy kolejne dobre propozycje dla mieszkańców metropolii – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM Warszawa. W sumie, jak podsumowuje organizator, wpływy w I kwartale wyniosły 208,8 mln zł.

Co cieszy, zanotowano spadek, jeżeli chodzi o udział gapowiczów. – Choć kontrole biletów są nieprzyjemną czynnością, ale jesteśmy zobowiązani o dbanie o interes miasta w postaci wpływów ze sprzedaży biletów. Zanotowaliśmy znaczący wzrost efektywności pracy kontrolerów – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM Warszawa.

W tym roku liczba kontrolerów wzrosła o 43 osoby. Obecnie bilety sprawdza 267 kontrolerów. – Wzrost zatrudnienia wyniósł 19%, ale jednocześnie liczba kontroli wzrosła niemal o 100% – mówi Mariusz Śledziewski, kierownik działu kontroli biletów. Liczba kontroli, jak wylicza, wzrosła z 895 tys. do 1.743 tys.

Liczba wystawionych wezwań do zapłaty wzrosła o 52% z 39,4 tys. do 59,9 tys. – Wzrost liczby gapowiczów jest mniejszy, niż wynika to z liczby przeprowadzonych kontroli – cieszy się Śledziewski. Jak dodaje, udział gapowiczów spadł z 4,40% do 3,40%. Jednocześnie zwiększona została liczba kontroli na liniach podmiejskich. 37,5% wezwań jest opłacanych na miejscu – dzięki możliwości płatności kartą bezpośrednio u kontrolera biletów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Od majówki motocykliści legalnie na wybranych buspasach

Przestrzeń

Warszawa: Od majówki motocykliści legalnie na wybranych buspasach

Witold Urbanowicz 27 kwietnia 2018

ZTM Warszawa podpisał umowę z Michalczewskim. 25 autobusów na gaz

Komunikacja

ZTM Warszawa podpisał umowę z Michalczewskim. 25 autobusów na gaz

Witold Urbanowicz 27 kwietnia 2018

Arriva z gazowymi autobusami znów wygrywa w Warszawie

Komunikacja

Arriva z gazowymi autobusami znów wygrywa w Warszawie

Witold Urbanowicz 24 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5