Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

ZTM Warszawa poprawia nowe wiaty. Dziś stanie pięćsetna

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-08-13 15:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Warszawa poprawia nowe wiaty. Dziś stanie pięćsetna
fot. Facebook/Hanna Gronkiewicz-Waltz
Dzisiejszej nocy (13/14 sierpnia) w Warszawie zostanie ustawiona pięćsetna wiata koncesyjna. To efekt umowy z firmą AMS, która obejmuje montaż 1580 nowych wiat. Jednocześnie, w odpowiedzi na zastrzeżenia pasażerów, wdrażane są zmiany w projektach zadaszeń.

Nowe wiaty są efektem postępowania koncesyjnego, trwającego już od 2006 r. Umowę z wykonawcą, firmą AMS, udało się podpisać dopiero w grudniu 2013 r. Zgodnie z nią podmiot ten ma ustawić w sumie 1580 wiat w trzech różnych wariantach, a następnie utrzymywać je przez okres ośmiu lat. Wynagrodzeniem wykonawcy będą wpływy z wynajmu powierzchni reklamowej.
 
Wiaty konkursowe, których stanie w sumie 413, pojawiają się w reprezentacyjnych miejscach stolicy oraz kluczowych komunikacyjnie lokalizacjach. Ich projekt został wybrany jeszcze w 2006 r. Wiaty konserwatorskie (212 sztuk) przeznaczone są dla rejonów objętych opieką konserwatora zabytków. Pozostałe wiaty, tzw. seryjne (955 sztuk) montowane są w innych lokalizacjach, poza centrum.

Obecnie stoi 497 wiat koncesyjnych. Jak informuje ZTM, dzisiejszej nocy stanie już 500. sztuka. Pozostałe mają pojawić się do końca roku. – W najlepszych momentach ustawiano 100 wiat miesięcznie. To daje nam gwarancję, że proces zostanie zakończony w tym okresie – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM w Warszawie. Jak dodają przedstawiciele organizatora ustawienie wiat nie jest zawsze łatwe – w wielu miejscach znajdują się niezinwentaryzowane instalacje podziemne.

W wyniku uwag pasażerów projekty wiat zostały zmienione. Zrezygnowano w wąskich wiatach z krytykowanych podpórek na rzecz ławeczek. Ponadto zaprzestano montażu krótkich ławek w wiatach konkursowych w zamian za rezygnację z jednego z paneli reklamowych. Oprócz tego dostawiane są dodatkowe ławki, poza wiatami. Niżej będą też montowane tablice informacyjne w wiatach seryjnych. ZTM zapowiedział również montaż na przystankach autobusowych 315 stojaków rowerowych z liczbą stanowisk od 3 do 5.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5