Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

ZTM Warszawa otwiera punkt obsługi pasażerów na Centralnym

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-03-31 15:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Warszawa otwiera punkt obsługi pasażerów na Centralnym
fot. WU
Pierwszy kontakt pasażerów przyjeżdżających do Warszawy ze stołeczną komunikacją miejską będzie ułatwiony. – 1 kwietnia uruchamiamy punkt obsługi pasażerów (POP) na Dworcu Centralnym. To nasze trzecie podejście – mówi Grzegorz Dziemieszczyk, dyrektor pionu handlowego Zarządu Transportu Miejskiego. Organizator komunikacji zapowiada dalsze inwestycje w dochodowe POP-y, zwłaszcza na I linii metra.

W tej chwili funkcjonuje 20 punktów obsługi pasażerów ZTM. Są one zlokalizowane głównie przy metrze, ale także przy dworcach kolejowych, autobusowych czy na lotnisku. Niedługo lista POP-ów wydłuży się. –1 kwietnia uruchamiamy punkt obsługi pasażerów na Dworcu Centralnym. To nasze trzecie podejście – mówi Grzegorz Dziemieszczyk, dyrektor pionu handlowego Zarządu Transportu Miejskiego.

Nowy punkt znajdzie się w holu głównym, od strony Alej Jerozolimskich, przy kasach biletowych. – To będzie najdłużej pracujący punkt. Będzie czynny od 6 do 22, także w soboty i niedziele – mówi Dziemieszczyk.

Wygodne dla pasażerów POP-y są też dochodowe dla ZTM-u. – Cały zeszły rok to 65 mln zł wpływów z POP-ów. Koszty są na tyle małe, że będziemy dalej szli w tym kierunku rozwijania systemu – mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM-u.

Zmiany czekają m.in. POP na stacji metra Centrum, który zostanie rozbudowany. – Funkcjonują tam obecnie dwa punkty. Nasze obserwacje wskazują, że nie są one równomiernie wykorzystane. Zamiast tych dwóch chcemy przygotować jeden, o większej powierzchni. Jest taka możliwość, bo jeden z kontrahentów wycofał się z działalności handlowej. To miejsce zasługuje na takie potraktowanie. Zajmuje I miejsce pod względem przeprowadzonych transakcji, jak również ilości wpływów – mówi Witek.

Kolejny nowy punkt ma się pojawić na stacji metra Politechnika. – To miejsce, gdzie koledzy przewozowcy tworzą ogromny węzeł przesiadkowy – wskazuje Wiesław Witek. Następna lokalizacja to stacja metra Wilanowska, gdzie funkcjonuje kolejny istotny punkt przesiadkowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kolejarze otworzyli nową antresolę na Dworcu Centralnym

Przestrzeń

Kolejarze otworzyli nową antresolę na Dworcu Centralnym

Witold Urbanowicz 23 marca 2016

Kontrowersyjna przebudowa Centralnego nabiera opóźnienia

Przestrzeń

Kontrowersyjna przebudowa Centralnego nabiera opóźnienia

Witold Urbanowicz 28 grudnia 2015

Dlaczego buduje się antresolę na Dworcu Centralnym?

Przestrzeń

Dlaczego buduje się antresolę na Dworcu Centralnym?

Bartosz Baca 12 listopada 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5