Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

ZTM Warszawa. Łomianki w pierwszej strefie, Czosnów w drugiej

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2017-12-29 13:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Warszawa. Łomianki w pierwszej strefie, Czosnów w drugiej
fot. Bartłomiej Dąbal, lic. CC BY-SA 4.0
Od 1 stycznia Łomianki i fragment gminy Izabelin zostaną włączone do pierwszej strefy biletowej. Pasażerowie nie będą już jeździli liniami „Ł” czy „BIS”, tylko 150, 250 i 750. Zapłacą też mniej za bilety.

Dziś (29 grudnia) w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego została podpisana umowa na obsługę komunikacyjną ze spółką Komunikacja Miejska Łomianki. Pierwsza strefa biletowa to znaczne oszczędności dla pasażerów. Dziś za bilet 30-dniowy normalny, ważny w Warszawie i Łomiankach, mieszkańcy tego miasta płacą 180 złotych. Od nowego roku ten sam bilet będzie kosztował zaledwie 110 złotych. W portfelach pasażerów zostanie 840 złotych rocznie.

Nowe numery autobusów

Linia 150 powstanie z połączenia dotychczasowych linii Ł1, Ł2 i ŁZ. Autobusy – z częstotliwością w szczycie co 10 minut, co 15 minut poza szczytem oraz co 30 minut w święto – będą kursowały na trasie Metro Młociny – Dziekanów Leśny, a w porannym szczycie – w dni nauki szkolnej – niektóre z nich dojadą również do pętli Metro Marymont.

Linia strefowa 701 zmieni się w linię miejską 250. Obowiązujący dziś rozkład nie zmieni się, bez zmian pozostanie również trasa.

Warszawska komunikacja miejska po raz pierwszy dotrze do gminy Czosnów, która znajdzie się w 2. strefie biletowej. Nowa linia 750 powstanie z dotychczasowej linii BIS. Autobusy będą kursowały z pętli Metro Młociny do Dębiny, Palmir lub Sadowej co ok. 20 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza tymi godzinami na wspólnym odcinku trasy. Granicą stref biletowych będzie przystanek Dziekanów Nowy Zachód.

Dzięki koordynacji rozkładów jazdy linii 150 i 750 oraz wspólnej pętli w Warszawie przy stacji metra Młociny, czas oczekiwania dla pasażerów na wspólnym odcinku tras wyniesie zaledwie 5-10 minut w godzinach szczytu oraz 10 minut poza szczytem i 15 minut w dni wolne od pracy.

Autobusy linii N56 będą jeździły – przez cały tydzień – z Metra Młociny do pętli w Dziekanowie Leśnym (ul. Pułkową i Kolejową tak jak linia 150).

Bilety miesięczne dotychczasowej taryfy łomiankowskiej, które uprawniają również do korzystania z komunikacji ZTM w obrębie 1. strefy biletowej, zakupione i aktywowane przed 1 stycznia 2018, zachowają swoją ważność do końca terminu ich obowiązywania i nie będą podlegały zwrotowi.

Umowa na osiem lat z KM Łomianki

Dzięki podpisanej właśnie umowie spółka Komunikacja Miejska Łomianki rozszerza swoje działanie jako miejski przewoźnik, co oznacza konieczność dostosowania się do wysokich wymagań ZTM odnośnie standardu wyposażenia pojazdów, zaplecza technicznego oraz certyfikatów dla kierowców. Podpisanie umowy na osiem lat pozwoli spółce na większe inwestycje w nowoczesne autobusy, które będą obsługiwać głownie dotychczasowy rejon gmin Łomianki i Czosnów.

To kolejny krok w kierunku rozwoju transportu aglomeracyjnego. Od listopada 2016 roku w 1. strefie biletowej funkcjonują Marki.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. ZTM szuka przewoźnika z autobusami na gaz

Prawo & Finanse

Warszawa. ZTM szuka przewoźnika z autobusami na gaz

Jakub Dybalski 20 grudnia 2017

Wilanowska na nowo. Projektanci na zlecenie ZTM-u pokazują koncepcje

Przestrzeń

Wilanowska na nowo. Projektanci na zlecenie ZTM-u pokazują koncepcje

Witold Urbanowicz 19 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5