Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

ZTM Warszawa będzie poprawiał wygląd przystanków

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2020-08-14 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZTM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Warszawa będzie poprawiał wygląd przystanków
fot. ZTM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na zakup elementów potrzebnych do konserwacji infrastruktury przystankowej. Pomoże to dbać na bieżąco o jej dobry wygląd i funkcjonalność.

W wyniku przetargu do warszawskiego ZTM-u trafi m.in. 500 kotew do montażu słupków przystankowych. Będzie też 50 elementów nowego typu (dłuższych), pozwalających stabilnie osadzać słupek w miękkim podłożu. Takie kotwy przydają się szczególnie przy montażu nowych przystanków w gminach podwarszawskich i brakuje utwardzonego podłoża.

Wygląd przystanków poprawią też nowe tablice D15, na których można zobaczyć symbol autobusu lub tramwaju. Co jakiś czas trzeba je wymieniać, bo wystawione na działanie warunków atmosferycznych płowieją lub ulegają korozji. Tablice uzupełnią stany magazynowe, które zużywane są na bieżąco. Przetarg pozwoli zrobić zapasy na kilka miesięcy.

Ławki wolnostojące w sąsiedztwie przystanków – o ile pozwalają na to warunki – ustawiane są, gdy jest taka potrzeba oraz w odpowiedzi na zgłoszenia pasażerów. W przetargu ZTM kupi odpowiedni podpory i listwy (będą zaimpregnowane ciśnieniowo oraz preparatem do ochrony i konserwacji drewna, a lakier nie może powodować zabrudzeń ani wpływać na zdrowie pasażerów). Do magazynów ZTM trafią też m.in. słupki przenośne, które przydają się przy oznaczaniu objazdów albo w czasie akcji Znicz.

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać do 20 sierpnia. Podmioty, których oferty okażą się zwycięskie w postępowaniu przetargowym będą miały maksymalnie 45 dni od dnia podpisania umowy na realizację zamówienia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5