Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

ZTM w Katowicach szykuje opcję przetargu na obsługę 180 linii

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-06-05 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM w Katowicach szykuje opcję przetargu na obsługę 180 linii
fot. MJ
Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach wysłał do dziennika urzędowego UE wstępne ogłoszenie informacyjne o zamiarze ogłoszenia przetargu na blisko 46 mln wzkm rocznie. To 180 linii autobusowych, dla których umowy na obsługę wygasną pod koniec przyszłego roku. Przetarg jest jednak jedną z dwóch opcji – organizator rozważa też bezpośrednie powierzenie komunalnym przewoźnikom. Konieczne jest jednak pokonanie przeszkód prawnych.

Wstępne ogłoszenie informacyjne dotyczy świadczenia usług autobusowego transportu publicznego na obszarze działania Zarządu Transportu Metropolitalnego. Główne lokalizacje to Gliwice, Katowice i Sosnowiec.

Przewidziano zlecenie 45,765 mln wozokilometrów rocznie z wykorzystaniem 10 wozów midi (65 tys. wzkm), 470 autobusów maxi (24,7 mln wzkm rocznie) oraz 360 pojazdów mega (21 mln wzkm). Jednocześnie zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wielkości zadań przewozowych w wielkości 15% rocznie.

Zawiadomienie zakłada procedurę przetargową, a świadczenie usług miałoby rozpocząć się 1 stycznia 2022 r. Umowa byłaby realizowana przez okres 96 miesięcy, czyli osiem lat. – Tym razem chodzi o funkcjonujące już ok. 180 linii. Umowa na ich obsługę wygasa z końcem 2021 r. Jeśli chodzi o pojazdy to zakładamy, że będą one nowsze. Jeśli dojdzie do ogłoszenia przetargu to zakładamy, że nastąpi to w połowie przyszłego roku – informuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM w Katowicach.

Organizator działa jednak dwutorowo. – Ogłoszenie przetargu jest jedną z dwóch opcji. Rozważany jest również inny scenariusz – powierzenie tego zadania przedsiębiorstwom komunikacji miejskiej. Aby to mogło być brane pod uwagę muszą jednak wcześniej owe spółki stać się podmiotami wewnętrznymi GZM. Proces trwa – wskazuje Wawrzaszek,.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5