Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

ZTM Warszawa przerywa pomostowy przetarg na przewozy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-10-31 15:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Warszawa przerywa pomostowy przetarg na przewozy
fot. Martyn Janduła
Warszawski ZTM przerwał procedurę przetargową na wykonywanie w przyszłym roku usługi przewozów z wykorzystaniem 20 autobusów 12-metrowych. Postępowanie miało służyć zabezpieczeniu autobusów w związku z przedłużającym się innym, większym przetargiem na 50 autobusów. Sąd wydał jednak orzeczenie, które otwiera drogę do podpisania umowy w tym dużym zamówieniu.

Jak pisaliśmy, kilka dni temu ZTM wysłał zawiadomienie o przetargu na wykonywanie w przyszłym roku usługi przewozów z wykorzystaniem 20 autobusów 12-metrowych. Zamówienie podzielone jest na dwie części obejmujące po 10 wozów i 900 tys. wozokilometrów.

Ostatecznie jednak ZTM zdecydował się na przerwanie procedury przetargowej. – Formalnie przetarg nie został ogłoszony. Został wysłany do biuletynu, ale został zdjęty przed terminem obowiązkowej publikacji na stronie ZTM. A powodem przerwania procedury było to, że możemy podpisać umowę z Mobilisem w „dużym” przetargu na 50 wozów. Ten przetarg „mały” miał nam zabezpieczyć autobusy w sytuacji przedłużającego się postępowania sądowego. Rozstrzygnięcie w sądzie zostało wydane na korzyść ZTM i w związku z tym nie było potrzeby szukania wozów na krótki czas – informuje Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM,

W zeszłym tygodniu Sąd Okręgowy wydał werdykt w sprawie toczącego się niemal od roku przetargu na obsługę komunikacyjną w Warszawie z wykorzystaniem 50 ekologicznych wozów. Sędziowie orzekli, że ZTM Warszawa miał prawo – wbrew decyzji KIO – wykluczyć Europę Express City z uwagi na nienależyte wykonanie usługi dla innego zamawiającego. To z kolei otworzyło drogę do podpisania wspomnianej umowy z Mobilisem.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZTM Warszawa zleca przewozy na rok

Komunikacja

ZTM Warszawa zleca przewozy na rok

Witold Urbanowicz 27 października 2017

Koniec batalii o przewozy. ZTM Warszawa może wybierać Mobilis, a nie EEC

Prawo & Finanse

Koniec batalii o przewozy. ZTM Warszawa może wybierać Mobilis, a nie EEC

Witold Urbanowicz 25 października 2017

Kielce: Tańszy Michalczewski przywrócony do przetargu przez KIO

Prawo & Finanse

Kielce: Tańszy Michalczewski przywrócony do przetargu przez KIO

Witold Urbanowicz 16 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5