Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

ZTM Poznań planuje kolejne inwestycje transportowe. Będzie wygodniej i bardziej zielono

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-05-27 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. ZTM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Poznań planuje kolejne inwestycje transportowe. Będzie wygodniej i bardziej zielono
fot. ZTM Poznań
Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu cały czas aktywnie działa na rzecz poprawy infrastruktury przystankowej. W połowie maja – na apel mieszkańców i Rady Osiedla Ogrody - oddano do użytku nowy przystanek przy pętli Ogrody. Obecnie trwają przygotowania do kolejnych inwestycji, wśród których znajdzie się m. in.: budowa dziewięciu nowych platform przystankowych, nowej pętli autobusowej na Dębcu czy skweru wewnątrz pętli Ogrody.

W celu poprawy wygody i komfortu oczekiwania na przyjazd autobusu w sześciu lokalizacjach powstanie łącznie dziewięć nowych platform przystankowych wraz z wiatami oraz dojściami do istniejących ciągów pieszych. Lokalizacje zostały zaproponowane przez miejscowe rady osiedli.

Nowe platformy przystankowe

Nowe platformy przystankowe powstaną na przystankach: Krzyżowa (przystanek zlokalizowany przy ul. Dolna Wilda), Maków Polnych (dwa przystanki zlokalizowane przy ul. Naramowickiej), Os. Sobieskiego (nowy przystanek zlokalizowany przy ul. Smoleńskiej), Robocza (przystanek zlokalizowany przy ul. Robocza), Schronisko dla Zwierząt (dwa przystanki zlokalizowane przy ul. Kobylepole), Wieprawska (dwa przystanki zlokalizowane przy ul. Szczepankowo).

Dziś w większości powyższych lokalizacji pasażerowie muszą borykać się z brakiem wyniesionej platformy przystankowej. Wyjątek stanowią przystanki Robocza oraz Wieprawska, gdzie przystanki znajdują się w ciągu chodnika. Dlatego planowane prace zapewnią możliwość wygodniejszego korzystania z komunikacji miejskiej.

Nowa pętla autobusowa na Dębcu

Kolejną inwestycją planowaną przez ZTM Poznań jest budowa pętli autobusowej Dębiec PKM przy ulicy Opolskiej. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu przez Miasto Poznań dodatkowych terenów przyległych do obecnej pętli autobusowej. Dzięki temu ma powstać nowe, przyjazne dla pasażerów miejsce przesiadkowe. Pętla będzie wyposażona we wszystkie niezbędne elementy infrastruktury przystankowej i transportowej, takie jak wiaty czy inne elementy małej architektury. Ponadto powstanie tam punkt socjalny dla kierowców.

Skwer wewnątrz pętli Ogrody

W przyszłości wewnątrz pętli tramwajowej na Ogrodach ma powstać ogólnodostępny skwer. Obecnie Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi postępowanie, po którego rozstrzygnięciu zostanie przygotowana dokumentacja projektowa. Docelowo wewnątrz pętli zostanie stworzona przestrzeń przyjazna mieszkańcom, która będzie urządzona na wzór zieleńca z wykorzystaniem różnych form nasadzeń. Będą one tworzyć kompozycje roślinne, których formy uwzględnią m.in. potrzeby wynikające z obsługi pętli przez obsługujące ją służby techniczne. Do prac projektowych zaproszeni będą przedstawiciele Rady Osiedla Ogrody, która wnioskowała o zmianę wyglądu wnętrza pętli wraz z jej zagospodarowaniem i przekazała na ten cel 25 tys. zł.

Inwestycja na Ogrodach

W ostatnim czasie na Ogrodach został oddany do użytku nowy przystanek przy pętli Ogrody. Inwestycja została przeprowadzona na wniosek i we współpracy z mieszkańcami ulicy Nowina oraz Radą Osiedla Ogrody. Przebudowana została zatoka przystankowa na ulicy Dąbrowskiego. Wybudowano nową platformę dla przystanku autobusowego i kolejny fragment drogi dla rowerów (między wyjazdem a wjazdem na pętlę tramwajową) oraz zamontowano elementy małej architektury, takie jak: kosze na śmieci, stojaki rowerowe i ławki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5