Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

ZTM Gdańsk konsultuje plan rozwoju komunikacji do 2042 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-06-22 13:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZTM Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZTM Gdańsk konsultuje plan rozwoju komunikacji do 2042 r.
Fot. ZTM Warszawa
Od poniedziałku, 21 czerwca do poniedziałku, 12 lipca trwać będą konsultacje społeczne projektu planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla miasta Gdańska na lata 2021-2042.

– Oddajemy dziś pod konsultacje społeczne plan Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2021-2042 – mówi Sebastian Zomkowski, dyrektor ZTM w Gdańsku. – Plan transportowy to ważny dokument dla realizacji przez Miasto Gdańsk polityki zrównoważonego transportu, a obowiązek jego opracowania wynika z ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym – dodaje Zomkowski. Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2021–2042 stanowi aktualizację Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2014 – 2030, przyjętego w 2014 r.

– Aktualizacja planu transportowego z 2014 r. ma na celu uwzględnienie nowych decyzji operacyjnych oraz zmian w sieci transportowej, mających wpływ na funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Gdańsku, które wystąpiły od czasu opracowania poprzedniego dokumentu – mówi Sebastian Zomkowski. – Przypomnę tylko, że zrealizowano w międzyczasie w Gdańsku szereg inwestycji, m.in. uruchomienie trasy tramwajowej na Piecki – Migowo, objęcie transportem szynowym ulicy Bulońskiej, zakończenie inwestycji na al. Pawła Adamowicza. Wyremontowano również torowisko na Stogach, aktualnie trwają też prace przy budowie torowiska tramwajowego w ciągu ul. Nowej Warszawskiej, co domknie tramwajowy układ komunikacyjny na południu Gdańska. Nie można tu nie wspomnieć o inwestycjach w nowoczesną infrastrukturę, nowe autobusy i niskopodłogowe tramwaje, a także o wspólnym – na terenie Gdańska – bilecie na komunikację miejską i pociągi SKM oraz Polregio. Aktualizacja planu transportowego uwzględnia również nowo powstałe dokumenty strategiczne i rozwojowe dla Miasta Gdańska oraz uaktualnia pozostałe zapisy obecnego Planu transportowego, szczególnie w zakresie: sieci transportu publicznego i czynników determinujących jej rozwój oraz planowanych zmian, prognozowanych potrzeb przewozowych, preferencji pasażerów i środków transportu, organizacji rynku przewozów i planowanej oferty przewozowej – wylicza Sebastian Zomkowski dodając, że celem konsultacji jest umożliwienie mieszkańcom Miasta Gdańska zgłaszania uwag i opinii do treści projektu – dodaje.

W planie zawarto informacje dotyczące planowanych inwestycji również na tzw. Dolnym Tarasie. W planie znajduje się też m.in. koncepcja sieci kolejowej do południowych dzielnic Gdańska, a także budowy nadmorskiej trasy tramwajowej wzdłuż Drogi Zielonej. – Uprawnionymi do wzięcia udziału w konsultacjach są mieszkańcy Gdańska – mówi Sebastian Zomkowski. – Czekamy na wszelkie uwagi i opinie do treści projektu dokumentu do poniedziałku, 12.07.2021 r. – podsumowuje Zomkowski.


Cały dokument tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5