Partnerzy serwisu:
Mobilność

Zrównoważona mobilność w Polsce i Szwajcarii

Dalej Wstecz
Autor:

simetra

Data publikacji:
2020-10-22 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Polish-Swiss Innovation Day

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zrównoważona mobilność w Polsce i Szwajcarii
Fot. Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza
W tym roku Polish-Swiss Innovation Day będzie w całości poświęcony zagadnieniom mobilności i transportu. Odbywające się wirtualnie spotkanie pozwoli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami firm szwajcarskich oraz przybliży wdrażane w tym państwie rozwiązania.

Polish-Swiss Innovation Days odbywają się cyklicznie już od kilku lat. Jest to cykl niekomercyjnych konferencji tematycznych organizowanych od 2015 roku przez Ambasadę Szwajcarii oraz Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą. Celem konferencji jest umożliwienie wymiany doświadczeń między Polską i Szwajcarią w obszarach kluczowych dla rozwoju społeczeństwa i wymagających innowacyjnych rozwiązań. Uczestnikami tej wymiany są zarówno instytucje publiczne, jak i prywatne.

W tym roku spotkanie będzie prowadzone pod hasłem Zrównoważona mobilność w Polsce i Szwajcarii i odbędzie się 3 listopada 2020 roku – ze względu na sytuację pandemiczną – całkowicie w formule online.

Wprowadzane od wielu lat w Szwajcarii rozwiązania z zakresu wspólnego biletu i współpracy pomiędzy różnymi podmiotami organizującymi transport publiczny uchodzą za modelowe i najlepsze na całym świecie. Przyjazne dla klienta i zrównoważone systemy transportowe mają kluczowe znaczenie dla atrakcyjności obszarów metropolitalnych: efektywne rozwiązania w zakresie mobilności między obszarami miejskimi i ich aglomeracjami mogą stymulować rozwój gospodarczy peryferii, zwiększając tym samym spójność społeczną i przeciwdziałając podziałowi wiejsko-miejskiemu.

Świetną opinię ma także sposób organizacji transportu towarów i wykorzystanie kolei do przewozu kontenerów na zatłoczonych, alpejskich trasach.

Podczas Polish-Swiss Innovation Day sprawdzone szwajcarskie rozwiązania będą prezentowane przez ich twórców i użytkowników. Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz link do rejestracji znajdą państwo na stronie Polish-Swiss Innovation Day 2020.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zmiana warty w warszawskim ZTM. Wiesław Witek odchodzi

Prawo & Finanse

Zmiana warty w warszawskim ZTM. Wiesław Witek odchodzi

Witold Urbanowicz 22 października 2020

Lotos porozumiewa się z Rzeszowem ws. wodoru. Kolejny Autosan

Mobilność

Lotos porozumiewa się z Rzeszowem ws. wodoru. Kolejny Autosan

Redakcja 22 października 2020

Volvo wprowadzi nowy sposób ładowania elektrobusów

Mobilność

Volvo wprowadzi nowy sposób ładowania elektrobusów

Redakcja 22 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5