Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Zmiana warty w MPK Poznań. Wojciech Tulibacki odchodzi na emeryturę

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-04-27 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zmiana warty w MPK Poznań. Wojciech Tulibacki odchodzi na emeryturę
fot. UM PoznańWojciech Tulibacki
W lipcu, po 21 latach, Wojciech Tulibacki przestanie pełnić funkcję prezesa zarządu MPK Poznań. Zastąpi go Krzysztof Dostatni, dotychczasowy wiceprezes ds. operacyjnych.

– Bardzo dziękuję prezesowi, Wojciechowi Tulibackiemu, za wieloletnią pracę dla Miasta, spółki, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Za jego kadencji MPK przeszło ogromną metamorfozę i dziś jest firmą nowoczesną – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – W ostatnich latach znacznie zwiększyły się wydatki na poprawę infrastruktury oraz tabor. Obecnie mamy w Poznaniu jedne z najnowocześniejszych tramwajów i autobusów w Polsce, a plany na najbliższe lata, takie jak na przykład zakup autobusów z napędem wodorowym pokazują, że ten trend zostanie utrzymany. To duże wyzwanie dla nowego prezesa, Krzysztofa Dostatniego, któremu gratuluję i życzę powodzenia na nowym stanowisku – dodaje.

W 2021 roku zakończy się kadencja zarządu spółki, dlatego Rada Nadzorcza przeprowadziła postępowanie kwalifikacyjne, którego celem był wybór nowego gremium. Nowa kadencja zarządu, na lata 2021-2025, rozpocznie się w lipcu br., a w jego skład wejdą: Krzysztof Dostatni (prezes zarządu), Jerzy Zalwowski (wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych) oraz Marek Grzybowski (wiceprezes zarządu ds. technicznych).


Krzysztof Dostatni, fot. UM Poznań

Nowy zarząd spółki został powołany jednomyślnie, na posiedzeniu w dniu 26 kwietnia 2021 roku. Uchwały wejdą w życie w lipcu 2021 roku, w następnym dniu po zakończeniu posiedzenia zwyczajnego zgromadzenia wspólników.

Wojciech Tulibacki pracę w MPK Poznań rozpoczął w 1977 roku i przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Początkowo był informatykiem, później pracował w dziale socjalnym oraz był dyrektorem działu zatrudnienia i płac. Od 1998 pełnił funkcję dyrektora MPK, a dwa lata później został prezesem zarządu.

Krzysztof Dostatni w spółce MPK Poznań pracuje od 2001 roku. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej pracując początkowo w dziale Inżynierii Ruchu, a następnie (od 2009 roku) w Nadzorze Ruchu, którego został kierownikiem. W maju 2020 roku Rada Nadzorcza powołała go na stanowisko członka zarządu ds. operacyjnych MPK Poznań, gdzie odpowiadał za sprawną pracę całego pionu mającego bezpośredni wpływ na funkcjonowanie komunikacji miejskiej, a zatem zarówno za przewozy tramwajowe i autobusowe, jak i inżynierię ruchu czy nadzór ruchu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5