Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zmarł Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
19-01-2023
Ostatnia modyfikacja:
23-01-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Zmarł Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław
fot. UM Wrocław
Jak poinformował Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, dziś zmarł Krzysztof Balawejder, prezes MPK. – Oddany miastu bezgranicznie. Wyraźny zawsze i z charakterem – tak jak w życiu trzeba. Zmienił oblicze naszego MPK i miasta – mówi Jacek Sutryk.

Krzysztof Balawejder zmarł nagle, w czwartek 19 stycznia, w wieku 44 lat. – Są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać. Przed chwilą taką dostałem. Z nieopisanym bólem i poczuciem wielkiej straty żegnam dziś Krzysztofa Balawejdera. Wyjątkowego człowieka. Prezesa MPK Wrocław, wcześniej wieloletniego prezesa spółki Polbus i Ministerstwa Skarbu. Rodzinie i najbliższym składam wyrazy największego współczucia. Krzysiu, to był zaszczyt pracować razem z Tobą. Żegnaj Przyjacielu – napisał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Ten sam rocznik co ja. Super obywatel Wrocławia. Super Prezes. Super kibic. Oddany miastu bezgranicznie. Wyraźny zawsze i z charakterem – tak jak w życiu trzeba. Zmienił oblicze naszego MPK i miasta. Dbający o pracowników. Zawsze mądrze lojalny ważnym sprawom – dodał Sutryk.

Krzysztof Balawejder od 2019 r. pełnił funkcję prezesa wrocławskiego MPK. Był odpowiedzialny m.in. na wdrożenie programu TORYwolucje, dzięki któremu istotnie zmniejszyła się liczba wykolejeń tramwajów. Za jego kadencji udało się też domknąć spore zakupy taborowe. Wcześniej był m.in. prezesem zarządu firmy Polbus – PKS.W kontekście nagłej śmierci prezesa symptomatyczny jest jego poranny wpis w mediach społecznościowych, zatytułowany „smutny czwartek”. – Dziś odprowadzimy na miejsce wiecznego spoczynku troje zmarłych w ostatnich dniach pracowników Wrocław – napisał Balawejder. Wymienił Janusza Lechowicza (lat 52), wieloletniego kierowcę autobusu, Lucjana Szostaka, wieloletniego motorniczego i mechanika z zajezdni Gaj, ostatnio rencistę, oraz Agnieszkę Szymańską-Ochnio (lat 45), wieloletnią motorniczą z zajezdni Gaj. – Na obiektach, z którymi związani byli zmarli pracownicy wywiesiliśmy czarne flagi. Od dziś zawsze tak będziemy upamiętniać naszych pracowników w dniu ich pogrzebu – pisał Balawejder.

Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Wrocław: Lokalni radni PiS chcą odwołania prezesa MPK

Prawo & Finanse

Wrocław: Lokalni radni PiS chcą odwołania prezesa MPK

Witold Urbanowicz 09 lutego 2021

Zobacz również:

Wrocław: Lokalni radni PiS chcą odwołania prezesa MPK

Prawo & Finanse

Wrocław: Lokalni radni PiS chcą odwołania prezesa MPK

Witold Urbanowicz 09 lutego 2021

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5