Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Złapani złodzieje, którzy rozkradają linię tramwajową do Lutomierska. W tle pytanie o to, czy linia kiedyś ożyje

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-08-12 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Złapani złodzieje, którzy rozkradają linię tramwajową do Lutomierska. W tle pytanie o to, czy linia kiedyś ożyje
fot. OSP Konstantynów
Linia tramwajowa łącząca Lutomiersk z Łodzią jest notorycznym celem złodziei, o czym informuje policja a także straż pożarna usuwająca skutki kradzieży. O ile odcinek z Łodzi do Konstantynowa doczeka się rewitalizacji i naprawy, o tyle powrót tramwajów do Lutomierska stoi pod znakiem zapytania.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach, w ostatnim czasie doszło do zatrzymania dwóch złodziei rozkradających elementy trasy tramwajowej do Lutomierska. Do zdarzenia doszło na terenie Konstantynowa Łódzkiego, a zatrzymania dokonał policjant po służbie. Zatrzymani posługiwali się nożycami do cięcia metalu. Okazało się, że nie był to pierwszy raz, kiedy podejrzani dokonywali kradzieży w tym miejscu. Jak oszacowali policjanci, straty poczynione przez zatrzymanych przekraczają 75000 złotych.

O podobnych incydentach informowała ostatnio Ochotnicza Straż Pożarna z Konstantynowa, której członkowie regularnie biorą udział w usuwaniu szkód dokonywanych przez złodziei. Systematycznie rozkradana jest linia tramwajowa łącząca Łódź z Lutomierskiem, a Konstantynów Łódzki leży na trasie tej linii. Przypomnijmy, że tramwaje przestały tam kursować w 2019 roku, z powodu złego stanu technicznego torowiska. Lutomiersk jest jedyną wioską w Polsce, która dysponuje własną pętlą tramwajową.

Kilka dni temu władze Łodzi i Konstantynowa porozumiały się w kwestii wspólnej inwestycji mającej na celu wyremontowanie 7 kilometrowego odcinka łączącego Łódź z tym miastem. Zgodnie z zapowiedziami, władze obu miast liczą na powrót tramwajów już w 2023 roku. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym niedawnym tekście na ten temat.

O ile powrót tramwajów do Konstantynowa jest całkiem realny, a ogłoszenie przetargu przybliża ten moment, o tyle losy odcinka od Konstantynowa do Lutomierska pozostają niejasne. Samorządowcy podczas ogłoszenia porozumienia o modernizacji pierwszej części trasy wyrazili głębokie nadzieje na to, że drugą częścią inwestycji będzie modernizacja reszty trasy, aż do pętli w Lutomiersku. Na razie jednak są to ustne deklaracje, które nie przekładają się na konkretne działania.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5