Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

ZKM Gdańsk kupuje pięć krótkich pojazdów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-03-30 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZKM Gdańsk kupuje pięć krótkich pojazdów
fot. Artur Andrzej, lic. CC0ZKM Gdańsk
Dwa minibusy i trzy krótkie autobusy MIDI chce kupić ZKM Gdańsk w dwóch osobnych przetargach. Na wszystkie pojazdy chce wydać w sumie 3,5 mln zł. Oferty można składać do 5 maja.

Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku to największy przewoźnik w tym trójmiejskim mieście, który dodatkowo realizuje połączenia do okolicznych gmin. Korzysta z ponad dwustu autobusów i ponad stu tramwajów. Te, na które rozpisano przetargi mają być fabrycznie nowe i jednocześnie, jak określono w opisie przedmiotu zamówienia, mają być przystosowane do zasilania biopaliwami.

Pierwszy przetarg dotyczy dwóch minibusów o długości maksymalnej 8,8 m. Szacunkowa wartość zamówienia jest określona na 1,1 mln zł. Od oferenta wymagane jest doświadczenie w postaci dostarczenia w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej dwóch podobnych pojazdów w jednym zamówieniu. Drugi przetarg dotyczy dostaw trzech krótkich autobusów (o długości między 9 a 10,6 m.). Na to zamówienie ZKM Gdańsk przeznaczył 2,4 mln zł. W tym wypadku również wymagane doświadczenie można udowodnić wykazując się podobną dostawą w ciągu ostatnich trzech lat.

W obu przetargach chodzi o pojazdy całkowicie niskopodłogowe. W obu też cena będzie stanowić zaledwie 55 proc. wagi oceny ofert. Wśród kryteriów pozacenowych aż 35 proc. punktów będzie można otrzymać za warunki techniczno-eksploatacyjne, a 10 proc. za kwestie ekologiczne. Ponieważ ZKM Gdańsk nie opublikował jeszcze specyfikacji zamówienia nie wiadomo jakie szczegółowe cechy oferowanych pojazdów będą oceniane.

Oferty można składać do 5 maja. Zwycięzcy obu przetargów będą mieli 5 miesięcy na realizację zamówienia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Zgorzelec szuka przewoźnika po raz trzeci

Komunikacja

Zgorzelec szuka przewoźnika po raz trzeci

Jakub Dybalski 08 kwietnia 2016

Lipno kupuje autobusy dla transportu na terenie powiatu

Komunikacja

Lipno kupuje autobusy dla transportu na terenie powiatu

Jakub Dybalski 29 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5