Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

ZKM Elbląg unieważnia wybór przewoźnika

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-07-24 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZKM Elbląg unieważnia wybór przewoźnika
fot. MJ
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu unieważnił dokonany w czerwcu wybór przewoźnika do obsługi wybranych linii autobusowych w tym mieście. Od rozstrzygnięcia odwołała się Arriva, która zarzuca zwycięzcy rażąco niską cenę. Zamawiający postanowił dokonać ponownej oceny ofert.

Pakiet, w którym wybrano wykonawcę, dotyczył ok. miliona wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 7 mln wozokilometrów. Do realizacji zamówienia potrzeba min. 19 autobusów 12-metrowych, w tym dwa rezerwy. Oferent będzie zobowiązany świadczyć usługi od stycznia przyszłego roku, do końca grudnia 2027 r.

O pakiet ten ubiegało się pięć firm. 29 czerwca ZKM Elbląg wybrał ofertę PKS w Elblągu, który jako jedyny mieści się w budżecie i jest w stanie świadczyć usługę za 44,380 mln zł brutto. Dziś (24 lipca) jednak unieważnił wybór.

Od wyboru PKS w Elblągu odwołała się Arriva Bus Transport, której zdaniem PKS zaoferował rażąco niską cenę. Ponadto Arriva zarzuciła ZKM-owi zaniechanie niezwłocznego udostępnienia części wyjaśnień zwycięzcy w zakresie rażąco niskiej ceny, które bezzasadnie zastrzeżono jako tajemnica przedsiębiorstwa. Zamawiający postanowił jeszcze raz dokonać oceny ofert w celu powtórnego sprawdzenia złożonych przez wykonawców dokumentów i oświadczeń.

Nierozstrzygnięty pozostaje przetarg w II części, dotyczącej ok. 1,2 mln wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 8,4 mln wozokilometrów. Do obsługi potrzeba min. 23 autobusów klasy midi (min. 9,5 m długości), w tym dwa wozy rezerwy. Wszystkie trzy oferty przekraczają budżet.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZKM Elbląg wybrał jednego z dwóch przewoźników

Komunikacja

ZKM Elbląg wybrał jednego z dwóch przewoźników

Witold Urbanowicz 29 czerwca 2020

Kto obsłuży komunikację w Elblągu? Osiem ofert

Komunikacja

Kto obsłuży komunikację w Elblągu? Osiem ofert

Witold Urbanowicz 02 czerwca 2020

Elbląg szuka przewoźnika dla miejskich linii autobusowych

Komunikacja

Elbląg szuka przewoźnika dla miejskich linii autobusowych

Jakub Dybalski 23 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5