Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zielona Wawelska za 5 mln zł?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-17 13:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zielona Wawelska za 5 mln zł?
wiz. UM Warszawa
Zielona Wawelska za 5 mln zł?
Zielona Wawelska za 5 mln zł?
Zielona Wawelska za 5 mln zł?
Zarząd Zieleni otworzył oferty w przetargu na „zieloną ścianę” na Wawelskiej, składającą się z wysokich krzewów. Jej zadaniem będzie oddzielenie jezdni od chodnika i zabudowy. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, przekraczająca budżet zamawiającego.

Zarząd Zieleni prowadzi postępowanie na zagospodarowanie terenów zieleni wraz z systemem nawadniania po północnej stronie Wawelskiej na odcinku od Grójeckiej do al. Niepodległości. W sumie obszar objęty inwestycją to 4,5 hektara. Przewidziano również opcję w postaci możliwości zlecenia prac budowlanych polegających na remoncie ciągów pieszo-rowerowych na odcinkach od Grójeckiej do Raszyńskiej, od Raszyńskiej do Krzywickiego oraz od Krzywickiego do al. Niepodległości.

– Życie w wielkim mieście, nawet przy ruchliwej ulicy, nie powinno kojarzyć się jedynie z uciążliwościami. Udowodnimy to projektem „Zielona ściana wzdłuż Wawelskiej”. To właśnie tu zasadzimy ponad 21 tysięcy krzewów oraz sześć i pół tysiąca innych roślin, które nie tylko zmniejszą narażenie mieszkańców na hałas, ale ograniczą również pylenie, a przede wszystkim zdecydowanie poprawią estetykę tej arterii – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W postępowaniu wpłynęła jedna oferta – od firmy Palmett z Warszawy, mającej już doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji. Wartość oferty to 5,2 mln zł brutto. To więcej, niż oczekiwał zamawiający, który wycenił prace na 4 mln zł brutto. Firma Palmett jest w stanie zrealizować opcję za kwotę 3,9 mln zł brutto. To znacznie więcej, niż oczekiwał zamawiający, który na opcję przeznaczył kwotę 1,6 mln zł brutto.

Jak wyjaśnia Zarząd Zieleni, kluczowe jest, by prace ogrodnicze ruszyły w czerwcu. Jeśli zamawiający zdecyduje się na tę ofertę, to cała inwestycja powinna zostać wykonana do końca listopada 2018 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5