Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zielona Góra z elektrykami Ursusa i przegubami Mercedesa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-10-10 13:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zielona Góra z elektrykami Ursusa i przegubami Mercedesa
fot. Piotr Bożyk / omni-bus.eu
MZK w Zielonej Górze rozstrzygnął po ponad pięciu miesiącach dwa spore przetargi na dostawę taboru. Solaris przegrał postępowanie na dostawy 47 elektrobusów o długości 12 m na rzecz Ursus Busa, który złożył tańszą ofertę. Zamówienie na 17 przegubowców trafiło do EvoBusa, który wystartował w postępowaniu jako jedyny.

Pierwsze postępowanie dotyczy dostawy 47 autobusów elektrycznych o długości 12 m oraz dwóch pojazdów serwisowych. Więcej o specyfikacji zamówienia pisaliśmy przy pierwszym, unieważnionym postępowaniu. Jak dotąd to największe zamówienie na elektryki w kraju. Wypełnia ono plany Zielonej Góry, która mocno chce postawić właśnie na ten rodzaj taboru. Po zrealizowaniu tego zakupu ok. 60% taboru to będą pojazdy elektryczne.

O zamówienie ubiegały się dwa podmioty – Solaris oraz konsorcjum Ursus Bus i Ursus. Zamawiający rozstrzygnął postępowanie po blisko pięciu miesiącach do składania ofert. Ostatecznie zamówienie trafia do Ursusa, który zaoferował niższą cenę, opiewającą na kwotę 96,5 mln zł brutto. Solaris wystartował kwotę o ok. 4,5 mln zł więcej. Dostawy mają zostać zrealizowane do 30 listopada 2018 r.

Przedmiotem drugiego postępowania jest dostawa 17 fabrycznie nowych autobusów przegubowych, ale nie diesel. Zielona Góra uznała, że technologie w zakresie napędu elektrycznego w przypadku tego segmentu pojazdów nie są dostatecznie przetestowane. Więcej o specyfikacji pojazdów pisaliśmy tutaj, przy okazji pierwszego zamówienia, które zostało unieważnione.

Również i w przypadku tego zamówienia minęło blisko pięć miesięcy od terminu składania ofert. Wybrano ofertę jedynego startującego – firmy EvoBus Polska, która dostarcza Mercedesy. Firma zaoferowała dostawy za kwotę 26,9 mln zł brutto. Zamówienie ma zostać zrealizowane do końca stycznia 2018 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zielona Góra kupuje system ładowania dla 47 elektrobusów

Przestrzeń

Zielona Góra kupuje system ładowania dla 47 elektrobusów

Witold Urbanowicz 30 maja 2017

Zielona Góra: Ursus dostarczy 47 elektryków?

Komunikacja

Zielona Góra: Ursus dostarczy 47 elektryków?

Witold Urbanowicz 24 maja 2017

Przeguby dla Zielonej Góry. Tym razem nie Solaris, tylko Evo Bus

Komunikacja

Przeguby dla Zielonej Góry. Tym razem nie Solaris, tylko Evo Bus

Witold Urbanowicz 19 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5