Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zielona Góra wybuduje centrum przesiadkowe przy dworcu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-10-21 13:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zielona Góra wybuduje centrum przesiadkowe przy dworcu
Mat. MZK Zielona Góra
MZK w Zielonej Górze ogłosił przetarg na projekt i budowę centrum przesiadkowego w rejonie ulic Dworcowej, Sulechowskiej i Bema, połączonego z peronami kolejowymi i wiaduktu. Wartość zamówienia zamawiający szacuje na 33,5 mln zł netto.

W Zielonej Górze przy dworcu kolejowym powstanie centrum przesiadkowe. MZK ogłosiło właśnie przetarg na jego budowę. Zagospodarowaniu podlegać będzie obszar ok. 2,81 ha, a szacowana wartość zamówienia wynosi 33,5 mln zł netto.

W ramach węzła powstanie sześć stanowisk (peronów) do obsługi autobusów przegubowych, po trzy w każdą ze stron, cztery stanowiska postojowe dla autobusów przegubowych przeznaczone do szybkiego ładowania akumulatorów, dwa stanowiska przeznaczone do postoju oczekujących autobusów przegubowych, plac manewrowy. Ponadto powstanie wydzielony parking dla rowerów.

W centralnej części placu przesiadkowego, przykrytej owalnym przeszkleniem, powstanie obiekt kubaturowy dla centrum obsługi klienta i na potrzeby zaplecza socjalnego kierowców i pracowników MZK. Obiekt przeznaczony do obsługi pasażerów będzie zawierał trzy kasy biletowe, jedną informację, poczekalnię. Drugi budynek powstanie w południowo-wschodniej części placu (bliżej istniejącego wiaduktu), w którym znajdą się poczekalnia, toalety, część socjalna dla kierowców.

Dodatkowo węzeł przesiadkowy zostanie połączony z peronem kolejowym nr 1 i3. Ma ono posiadać spójne zadaszenie do projektowanego zadaszenia peronu. Powstanie też zadaszona kładka łącząca się z ciągiem pieszym na wiadukcie ul. Sulechowskiej (poprzez zastosowanie schodów, dźwigu osobowego, obudowanej kładki dla pieszych). Inwestycja obejmie też przebudowę układu drogowego. Powstaną też parkingi dla samochodów przy hali dworca PKP oraz obok zakładu Lumel na 108 miejsc.

Termin składania ofert mija 24 listopada. O wyborze decydują cena (60%), doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%), skrócenie czasu na wykonanie (10%), wydłużenie okresu gwarancji (10%). Przedsięwzięcie powinno zostać wykonane do końca maja 2018 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jaki węzeł przy Wilanowskiej? ZTM zleca wykonanie koncepcji

Przestrzeń

Jaki węzeł przy Wilanowskiej? ZTM zleca wykonanie koncepcji

Witold Urbanowicz 14 października 2016

Czy parkingi P+R są potrzebne?

Przestrzeń

Czy parkingi P+R są potrzebne?

Martyn Janduła 12 października 2016

Rola linii lokalnych w aglomeracji warszawskiej

Komunikacja

Rola linii lokalnych w aglomeracji warszawskiej

Martyn Janduła 22 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5