Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zielona Góra: Ursus dostarczy 47 elektryków?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-05-24 14:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zielona Góra: Ursus dostarczy 47 elektryków?
fot. MZA Warszawa
MZK Zielona Góra otworzyła oferty w przetargu na dostawy 47 autobusów elektrycznych. Wpłynęły dwie oferty – od Solarisa i Ursus Busa. Tym razem obie mieszczą się w kosztorysie zamawiającego, tańszą propozycję złożył natomiast producent z Lublina.

Przedmiotem powtórzonego przetargu jest dostawa 47 fabrycznie nowych elektrycznych niskopodłogowych autobusów miejskich o długości 12 m, a także dwóch pojazdów serwisowych – pojazdu utrzymania ruchu oraz pojazdu pogotowia technicznego.

Więcej o specyfikacji zamówienia pisaliśmy tutaj, przy pierwszym przetargu, który został unieważniony – oferty, złożone przez Solarisa na kwotę 104,9997 mln zł brutto oraz konsorcjum Ursus Bus 7, w skład którego wchodzą Ursus Bus i Ursus, na kwotę 104,9997 mln zł brutto, przekraczały budżet zamawiającego, ustalony na wysokość 95,913 mln zł brutto.

Nowy przetarg został rozpisany w kwietniu, a dzisiaj (24 maja) minął termin składania ofert. Ponownie wystartowały firmy Solaris Bus & Coach oraz konsorcjum Ursus Bus i Ursus, które złożyły oferty mieszczące się w podwyższonym budżecie do 102 mln zł brutto. Solaris zaoferował kwotę 101,042 mln zł brutto, a konkurent z Lublina – 96,483 mln zł brutto. Obie firmy zaproponowały wydłużenie gwarancji o 24 miesiące. Ursus chwali się, że wstępne porównanie ofert wskazuje na jego przewagę względem producenta z Bolechowa.

Najważniejsza pozostaje cena (60%). Pozostałe punkty można otrzymać za gwarancję, skrócenie terminu pierwszej dostawy autobusów, zużycie energii elektrycznej autobusu poniżej 1 kWh/km, a także monitorowanie ciśnienia w ogumieniu z pozycji kierowcy (po 10%). Termin pierwszej dostawy określony jest na 1 lipca 2018 r., a wykonawca może zaoferować jego skrócenie o maksymalnie cztery tygodnie. Dostawy mają być zrealizowane do 30 listopada 2018 r.
Przetarg na 12-metrowe pojazdy to największe w kraju zamówienie na autobusy elektryczne. Wypełnia ono plany Zielonej Góry, która mocno chce postawić właśnie na ten rodzaj taboru. Po zrealizowaniu tego zakupu ok. 60% taboru to będą pojazdy elektryczne. Drugie zamówienie dotyczy dostaw 17 autobusów przegubowych, ale na diesel. Zielona Góra uznała, że technologie w zakresie napędu elektrycznego w przypadku tego segmentu pojazdów nie są dostatecznie przetestowane. Jednocześnie toczą się przetargi na dostawę stacji do ładowania elektryków m.in. do wybudowania na 11 pętlach, a także przebudowy i przystosowania zajezdni.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Przeguby dla Zielonej Góry. Tym razem nie Solaris, tylko Evo Bus

Komunikacja

Przeguby dla Zielonej Góry. Tym razem nie Solaris, tylko Evo Bus

Witold Urbanowicz 19 maja 2017

Zielona Góra bez ładowarek do elektrobusów. Przetarg unieważniony

Komunikacja

Zielona Góra bez ładowarek do elektrobusów. Przetarg unieważniony

Witold Urbanowicz 25 kwietnia 2017

Zielona Góra: Droga elektromobilność. Ładowarki powyżej budżetu

Przestrzeń

Zielona Góra: Droga elektromobilność. Ładowarki powyżej budżetu

Witold Urbanowicz 24 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5