Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zgierz: W styczniu ruszy przetarg tramwajowy

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-12-21 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz: W styczniu ruszy przetarg tramwajowy
fot. Kasper FiszerTramwaj linii 45
Trwają przygotowania do długo oczekiwanej modernizacji pierwszego odcinka nieczynnej linii tramwajowej z Łodzi do Zgierza. W styczniu ma zostać ogłoszony najważniejszy z przetargów – dotyczący wyboru wykonawcy robót. Na razie podłódzkie miasto przeprowadziło przetarg na nadzór inwestorski, jednak nie zgłosił się w nim ani jeden oferent.

Po miesiącu od decyzji o przyznaniu Zgierzowi dotacji na remont linii tramwajowej na krótkim odcinku od granicy miasta do węzła Kurak samorząd rozpoczyna procedury przetargowe dotyczące tego zadania. Władze podłódzkiego miasta zdecydowały się rozbić inwestycję na dwie części i wyłonić wykonawcę każdej z nich w ramach oddzielnego postępowania. Pierwsze z nich ruszy jeszcze w tym roku.

Pierwsze postępowanie będzie dotyczyć infrastruktury rowerowej

Obejmie ono elementy projektu niezwiązane bezpośrednio z linią tramwajową. – Postępowanie będzie dotyczyło budowy systemów [Bike&Ride – dop. kf] dla rowerów, parkingów samochodowych oraz ścieżki rowerowej – mówi Renata Karolewska z Urzędu Miasta Zgierza. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami przekazanymi nam przez UMZ parkingi buforowe będą mieć 50 miejsc postojowych.

Najważniejszy element inwestycji to jednak modernizacja niecałych trzech kilometrów linii tramwajowej, która ma pozwolić na wznowienie kursów do pętli na pl. Kilińskiego. – Obecnie trwają uzgodnienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, łódzkim Zarządem Dróg i Transportu oraz miastem Łódź w zakresie uszczegółowienia przedmiotu zamówienia. Ponadto opracowywany jest audyt energetyczny dla przedsięwzięcia, który wskaże najkorzystniejszy wariant z punktu widzenia zasilania – relacjonuje aktualne działania przedstawicielka zgierskiego magistratu.

W pierwszym przetargu na nadzór nie wpłynęła żadna oferta

W przypadku tej części inwestycji postępowanie przetargowe nie zostanie ogłoszone do końca roku. Jak zapowiada jednak Renata Karolewska, jego startu można spodziewać się już w styczniu. Przypomnijmy, że całe przedsięwzięcie o nazwie „Poprawa jakości, funkcjonowania i rozwój oferty systemu transportowego na terenie Miasta Zgierz” ma być warte ok. 12,7 mln zł. Wartość kontraktu z wykonawcą części tramwajowej będzie jednak niższa.

Niezależnie od wykonawcy robót Zgierz poszukuje także podmiotu, który zająłby się nadzorem inwestorskim. 4 grudnia miasto ogłosiło już w tej sprawie przetarg, ale w postępowaniu nie wpłynęła ani jedna oferta. – Dalsza procedura przewiduje drugi przetarg lub negocjacje (obecnie trwa analiza w tym zakresie) – mówi nasza rozmówczyni.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Konstantynów Ł.: Decyzja ws. tramwaju będzie opóźniona

Komunikacja

Konstantynów Ł.: Decyzja ws. tramwaju będzie opóźniona

Kasper Fiszer 19 grudnia 2018

Łódź: Dąbrowskiego – znika przeszkoda do wydzielenia torowiska

Komunikacja

Łódź: Dąbrowskiego – znika przeszkoda do wydzielenia torowiska

Roman Czubiński 18 grudnia 2018

Łódź: Kończy się trudny rok dla tramwajów podmiejskich

Komunikacja

Łódź: Kończy się trudny rok dla tramwajów podmiejskich

Kasper Fiszer 17 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5