Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zgierz: Trwa przetarg na przebudowę trasy tramwajowej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-09-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Zgierz: Trwa przetarg na przebudowę trasy tramwajowej
fot. GSV
Pierwszy krok do przywrócenia komunikacji tramwajowej w Zgierzu. Samorząd prowadzi przetarg na przebudowę trasy tramwajowej od granicy Łodzi do węzła Kurak, czyli na wspólnym odcinku linii 45 i 46. Zamówienie miałoby zostać wykonane do końca września 2020 r.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa trasy tramwajowej na odcinku od granicy miasta Łodzi (rejonu pętli Helenówek) do węzła rozjazdowego Kurak (skrzyżowanie Łódzkiej i 1 Maja). Inwestycja jest prowadzona w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Torowisko tramwajowe jest dwutorowe, wydzielone z jezdni i poprowadzone po zachodniej stronie drogi krajowej nr 91. Część infrastruktury – przede wszystkim elementy sieci trakcyjnej – została rozebrana i zutylizowana z uwagi na zagrożenie kradzieżą. Trasa nadaje się w całości do przebudowy.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich zgód i pozwoleń, a później przeprowadzenie prac. Trasa ma zostać przebudowane w całości na odcinku ok. 2 km. Na większości przewidziano torowisko z wykorzystaniem płyt torowych. W całości wykonana zostanie nowa sieć trakcyjna. Materiał rozbiórkowy będzie stanowić własność wykonawcy – z wyjątkiem szyn. Przebudowanych ma zostać pięć peronów przystankowych. Założono pozostawienie przystanków Chełmy, Adelamówek i Kurak w dotychczasowych lokalizacjach, z wydłużeniem i poszerzeniem do szerokości min. 2,5 m. Ustawione zostaną tablice systemu informacji pasażerskiej.

Termin składania ofert mija 19 września. O wyborze zdecydują cena (60%), okres gwarancji (15%), wysokość kar umownych (15%), zatrudnienie min. jednej osoby niepełnosprawnej lub bezrobotnej (10%). Zamówienie jest planowane do realizacji w terminie do końca września 2020 r. Prace nie obejmą ok. 150-metrowego odcinka torowiska w złym stanie technicznym między pętlą Helenówek a Zgierzem. Odcinek ten ma zostać przebudowany przez Łódź w ramach przebudowy zajezdni Helenówek, dla której trwają prace projektowe.

Ruch tramwajowy do Zgierza i Ozorkowa pozostaje wstrzymany od I kwartału 2018 r. Miasto przygotowuje się też do prac na odcinku od Kuraka do pl. Kilińskiego. Dopiero ich wykonanie umożliwi wznowienie ruchu na linii 45.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5