Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zgierz przystępuje do systemu łódzkiej Migawki

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2016-02-11 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz przystępuje do systemu łódzkiej Migawki
Zgierski autobusfot. MUK Zgierz
Do końca roku Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu chcą całkowicie zrezygnować z papierowych biletów okresowych. Ich miejsce ma zająć Migawka – elektroniczna karta kompatybilna z systemem działającym w Łodzi od czterech lat. Trwają prace nad wspólnym zgiersko-łódzkim biletem komunikacji miejskiej.

Przewaga plastiku nad papierem

Umowę w sprawie wprowadzenia elektronicznej Migawki do Zgierza podpisano w listopadzie ubiegłego roku. – Już dziś można powiedzieć, że nowy nośnik cieszy się powodzeniem. W naszym mieście zostało już sprzedanych ponad 3200 Migawek – informuje wiceprezydent Zgierza Bohdan Bączak.

Karta elektroniczna ma przynieść pasażerom wiele korzyści. – Podróżny będzie miał w kieszeni jeden nośnik, niezależnie od tego, czy jeździ po Zgierzu, po Łodzi czy po obu tych miastach. Pod względem technicznym wszystko jest już gotowe do kodowania na Migawce także biletów pabianickich. Pracujemy nad programem lojalnościowym na wzór łódzkiego „Z Migawką taniej”. W razie zgubienia Migawki można odtworzyć ważność wykupionego biletu na nowej karcie – wylicza wiceprezydent. Dodatkowo w miejsce dotychczasowych biletów miesięcznych wprowadzono 30-dniowe, których ważność może rozpoczynać się dowolnego dnia, niekoniecznie na początku miesiąca.

Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu uruchomiły w ostatnich dniach punkty doładowania Migawki na największym zgierskim blokowisku – Osiedlu 650-lecia. Już wcześniej zaczął działać podobny punkt na Placu Kilińskiego. – Teraz Migawkę można kupić i doładować w kluczowych punktach miasta – mówi kierownik MUK Iwona Boberska. W planach na bieżący rok jest także zamontowanie w zgierskich autobusach biletomatów. Gdy to nastąpi, zakodowanie biletu zgierskiego będzie możliwe we wszystkich biletomatach MPK Łódź i odwrotnie.

Wspólny bilet? Trwają rozmowy

Wspólny nośnik to jednak dopiero pierwszy krok. – Pracujemy wraz z łódzkim Zarządem Dróg i Transportu nad wprowadzeniem jednego biletu łódzko-zgierskiego, ale na razie nie możemy podać daty jego wprowadzenia – informuje B. Bączak. – Rozmowy ze ZDiT na wniosek strony łódzkiej zostały wznowione po przerwie dwa tygodnie temu – dodaje I. Boberska.

Na razie zgierski bilet okresowy obejmuje wszystkie linie autobusowe na terenie Zgierza, także obsługiwaną przez łódzkie MPK 51. Można zakodować na niej także bilety łódzkie oraz Wspólny Bilet Aglomeracyjny, umożliwiający korzystanie z komunikacji miejskiej oraz pociągów ŁKA i Przewozów Regionalnych. Wprowadzenie wspólnego biletu zgiersko-łódzkiego pozwoliłoby uporządkować bałagan taryfowy na terenie Zgierza (linie tramwajowe 16 i 46 nie mają dziś wspólnej taryfy z autobusami) oraz obniżyć koszty ponoszone przez pasażerów (na liniach łączących oba miasta muszą oni kasować osobne bilety na odcinku zgierskim i łódzkim).

– Łódź zamieniła nośnik papierowy na plastikowy już w 2012 r. Niedawno zrobiły to Pabianice. Cieszymy się, że Zgierz dołącza do tego trendu, i chętnie podzielimy się doświadczeniami w dojściu do sprawnego systemu, jaki mamy dziś – komentuje prezes łódzkiego MPK Zbigniew Papierski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: MPK chce urealnienia rozkładów jazdy, ZDiT odmawia

Komunikacja

Łódź: MPK chce urealnienia rozkładów jazdy, ZDiT odmawia

Roman Czubiński 30 grudnia 2015

Łódź: ŁKA publikuje rozkłady jazdy na miejskich przystankach

Komunikacja

Łódź: ŁKA publikuje rozkłady jazdy na miejskich przystankach

Roman Czubiński 15 grudnia 2015

Łódź: Nowe centrum handlu z nowym przystankiem

Komunikacja

Łódź: Nowe centrum handlu z nowym przystankiem

Kasper Fiszer 30 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5