Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zgierz: Przedłużona ważność ofert w przetargu tramwajowym

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-01-24 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz: Przedłużona ważność ofert w przetargu tramwajowym
fot. Kasper FiszerTramwaj w Zgierzu
Długo oczekiwane wyniki przetargu na remont linii tramwajowej do Zgierza poznać mamy na przełomie stycznia i lutego. Dzięki przedłużeniu ważności ofert najprawdopodobniej możliwe będzie rozstrzygnięcie postępowania po tym, jak lokalny samorząd uzyskał dodatkowe dofinansowanie z RPO. Przygotowywana jest także inwestycja obejmująca odcinek od Kuraka do pl. Kilińskiego.

W zeszłym tygodniu marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber poinformował o przyznaniu dodatkowych środków finansowych miastu Zgierz, które chce przeprowadzić remont linii tramwajowej do Łodzi. Pieniądze pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego i z budżetu państwa mają pozwolić na rozstrzygnięcie przetargu na roboty budowlane, w którym oferty okazały się istotnie droższe niż zakładano w pierwszym kosztorysie. Jak zapowiada lokalny samorząd, najprawdopodobniej niebawem postępowanie zostanie rozstrzygnięte.

Wyniki postępowania na przełomie stycznia i lutego

Jest to możliwe dzięki przedłużeniu przez potencjalnych wykonawców terminu związania ofertą. Obecnie jest on wyznaczony na 20 lutego. – Wiele wskazuje na to, że rozwiązania poznamy wcześniej – zaznacza przy tym Renata Karolewska, pełnomocnik ds. mediów i komunikacji społecznej w Urzędzie Miasta Zgierza.

Dofinansowanie, o którym mowa, ma zostać przeznaczone na modernizację odcinka od granicy z Łodzią do węzła rozjazdowego Kurak, skąd można było pojechać dawniej w kierunku Ozorkowa i do pętli przy pl. Kilińskiego w Zgierzu (ruch w obu kierunkach wstrzymano dwa lata temu). W związku z przedłużaniem się procedury przetargowej wciąż nie wiemy, kto wykona tam prace. – Wyniki podamy po sesji, która odbędzie się 30 stycznia. Na tej samej sesji będzie głosowane też wprowadzenie pieniędzy z dofinansowania do budżetu miasta – zapowiada nasza rozmówczyni.

Powstaje dokumentacja na odcinek Kurak – pl. Kilińskiego

Zgodnie z zapowiedziami po wykonaniu wspomnianych prac ruch zostanie wznowiony na krótszej z odnóg wybiegających z węzła Kurak. Do tego konieczne będzie jednak także przeprowadzenie remontu trasy pomiędzy rozjazdem a krańcem przy pl. Kilińskiego. – Obecnie opracowywana jest dokumentacja [pozwalająca] na wykonanie remontu – poinformowała nas o toczących się w tej sprawie działaniach Renata Karolewska.

– Prace na obu odcinkach (granica z Łodzią – Kurak i Kurak – pl. Kilińskiego) będą odbywały się mniej więcej w tym samym czasie – dodaje przy tym nasza rozmówczyni. Na razie nie zaplanowano natomiast żadnych konkretnych robót na linii ozorkowskiej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5