Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zgierz: Pojawiły się nowe szyny dla powrotu tramwaju [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-10-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Trwają prace przy przebudowie torowiska tramwajowego w Zgierzu między Kurakiem a granicą z Łodzią. Pracownicy MPK układają już nowe szyny. Tramwaje mają wrócić do Zgierza pod koniec przyszłego roku.

W lutym miasto Zgierz podpisało umowę z konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy oraz MPK-Łódź na realizację długo oczekiwanej modernizacji torowiska tramwajowego pomiędzy granicą miasta a Kurakiem, czyli do rozgałęzienia linii 45 i 46. W sumie przebudowanych ma zostać ok. 2 km torowiska. Pod koniec sierpnia miasto podpisało kolejną umowę z tym samym konsorcjum na remont pozostałego odcinka linii 45 – do pl. Kilińskiego.

Jak informuje MPK, pracownicy Zakładu Torów i Sieci układali w nocy z czwartku na piątek podkłady oraz torowisko. „Drabina torowa” powstała na odcinku od ul. Sosnowej do ul. Osiedlowej w Zgierzu.

Inwestycja jest realizowana przy wsparciu środków unijnych i z budżetu centralnego. Projekt zakłada też budowę parkingów przesiadkowych i dróg rowerowych. Zakończenie prac na odcinku od granicy z Łodzią do Kuraka i od Kuraka do pl. Kilińskiego pozwoli na wznowienie ruchu tramwajowego na jednej z dwóch odnóg tramwaju w Zgierzu. Ruch tramwajowy, wstrzymany od lutego 2018 r., ma zostać przywrócony pod koniec przyszłego roku.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5