Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Zgierz otrzymał dwa łódzkie biletomaty. Planuje kolejne

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-11-07 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz otrzymał dwa łódzkie biletomaty. Planuje kolejne
fot. Kasper FiszerAutobus komunikacji miejskiej w Zgierzu
W Zgierzu stanęły dwa pierwsze biletomaty stacjonarne. Można w nich kupić bilety obowiązujące w komunikacji miejskiej w całej aglomeracji. Wkrótce podobne urządzenia mają zostać zainstalowane także w trzech innych lokalizacjach w mieście oraz w autobusach eksploatowanych na zgierskiej sieci. To dobra wiadomość m.in. dla podróżujących na trasach 6, 61, Z45 i Z46 prowadzących do Łodzi.

W Zgierzu stanęły dwa pierwsze w historii tamtejszej komunikacji miejskiej stacjonarne automaty biletowe. To wydarzenie istotne, bo dotychczas w mieście nie kolportowano biletów w sieci sprzedaży innej niż tradycyjna (nie licząc aplikacji na urządzenia mobilne i biletomatów łódzkich). Jak przyznaje tamtejszy samorząd, powodowało to istotne problemy z dostępnością biletów, zwłaszcza w dni wolne.

Automat stanie m.in. na nieczynnej pętli tramwajowej

– Lokalizacja dwóch pierwszych biletomatów nie jest więc przypadkowa. Została wybrana po analizach, z których wynikało, że automaty najbardziej potrzebne są właśnie w tych dwóch miejscach – mówi Renata Karolewska z Urzędu Miasta Zgierza. Urządzenia stanęły więc na ul. Fijałkowskiego (w sąsiedztwie przychodni, a także blisko przystanku kolejowego Zgierz Jaracza) i przy ul. Witkacego (gdzie znajduje się m.in. dużo lokalnych sklepów).

Samorząd zamierza w najbliższej przyszłości ustawić jeszcze trzy automaty stacjonarne. – Staną one przy placu targowym, na pl. Kilińskiego przy Wilejce i na „dołku” [przy ul. Długiej – dop. kf] – mówi przedstawicielka UMZ. Szczególnie istotne wydaje się uruchomienie maszyny na pl. Kilińskiego, gdzie zlokalizowany jest najważniejszy zgierski węzeł przesiadkowy. Obecnie kończą tu bieg autobusy zastępcze Z45 uruchomione w związku z zawieszeniem mającej w tym samym miejscu pętlę tramwajowej linii 45 z Łodzi.

Prezydent zamierza inwestować w urządzenia pokładowe

Automaty przyjmują płatność gotówką i kartą. Można w nich kupić bilety zgierskie, łódzkie i pabianickie, a wkrótce – także Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Co ciekawe, dwie pierwsze maszyny zostały przekazane Zgierzowi nieodpłatnie przez łódzkie MPK. Kolejne zostaną kupione przez satelickie miasto niezależnie.

– Prezydent Przemysław Staniszewski [który będzie sprawował swoją funkcję przez kolejną kadencję] zapowiedział rozpoczęcie starań o biletomaty w autobusach – poinformowała nasza rozmówczyni. Ich brak jest sporym problemem m.in. w związku z tym, że Markab Zgierz obsługuje część połączeń uruchamianych wspólnie przez zgierskie Miejskie Usługi Komunikacyjne i łódzki Zarząd Dróg i Transportu. Wszystkie łódzkie pojazdy wyposażone są w biletomaty. Oznacza to, że autobusy ze Zgierza nie spełniają jednolitego w pozostałych przypadkach standardu, a linie Z45 i Z46 obsługiwane są zarówno przez Markab, jak i MPK. Pasażer nie wie zatem, czy będzie mógł kupić bilet w pojeździe, czy nie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Warszawskie szykują się do umowy na zakup 583 biletomatów

Mobilność

Tramwaje Warszawskie szykują się do umowy na zakup 583 biletomatów

Witold Urbanowicz 26 października 2018

Austria. Biletomaty Mery zadebiutują w Vorarlbergu

Komunikacja

Austria. Biletomaty Mery zadebiutują w Vorarlbergu

jd/inf. pras. 01 października 2018

Warszawa. Mera dostarczy 24 „flixbusowe" biletomaty do metra

Komunikacja

Warszawa. Mera dostarczy 24 „flixbusowe" biletomaty do metra

Jakub Dybalski 20 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5